Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Maminka musela na potrat v šestém měsíci: To, co o své zkušenosti dnes říká, vás rozpláče!

Kylie Gunn (37) musela udělat nejhorší rozhodnutí svého života.
Zdroj: archiv
"Strašně moc jsem chtěla chlapečka. Když jsme se dozvěděli od doktorů pohlaví dítěte, hned jsme ho pojmenovali Travis," říká Kylie Gunn z Nového Zélandu. Jenomže radost manželům bohužel nevydržela dlouho.

V šestém měsíci si pozvali lékaři Kylie do ordinace. Dozvěděla se od nich, že malému Travisovi se v bříšku nedaří dobře. Chyběl mu chromozom 22 a navíc by měl problémy se srdcem, nezvládl sám dýchání, měl by velké bolesti, poškozený mozek a brzy po porodu zemřel.

„Bylo neskutečně těžké se rozhodnout, jestli ho nechám odejít navždy, nebo budu riskovat jeho velké bolesti po narození,“ řekla Kylie, která pracuje jako zdravotní sestřička, a věděla tak, co by ji v případě narození nemocného syna čekalo.

„Několikrát jsem ho během těhotenství cítila kopat. Teď ale vím, že odpočívá v pokoji.“ Bylo to nejtěžší rozhodnutí jejího života a několik týdnů jenom plakala. Museli jí vyvolat porod, jakoby šlo o živé dítě. „Bylo to velmi bolestivé, moje tělo ho nechtělo pustit,“ vzpomíná Kylie. Nakonec jí mrtvého syna dali do náruče, aby se mohla rozloučit. V ten moment začala nekontrolovatelně plakat.

O své zkušenosti se podělila na stránkách stuff.co.nz, kde je motivací pro ostatní ženy. Raději včasný potrat než přivést na svět takto nevyléčitelně nemocné dítě. Jinak ale samozřejmě upozorňuje, že potrat není řešením všech problémů! Pokud žena čeká zdravé dítě, ale není na něj připravena, tak ho Kylie doporučuje dát k adopci.

Lítost se během let často střídala se vztekem a ze strašného zážitku se Kylie vzpamatovává dodnes. A to má 6 dětí! Tři měla s manželem ještě před Travisem a tři poté. Přiznává, že má velkou rodinu hlavně kvůli zahnání smutku.

Související články

Další články