Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Maminka kojila v pražské bance: Nejdřív urážky, pak ji vykopli na ulici!

Zdroj: Profimedia.cz, Google StreetView
+ Další fotografie
Incident s kojením
Maminka si přišla do banky na Václavském náměstí vyzvednout peníze, měla s sebou i roční dceru. Ta potřebovala nakojit, a tak se žena rozhodla, že jí vyhoví. Přestože se snažila co nejvíc zahalit, okamžitě nastal problém. Slovně ji napadl člen ochranky, po jehož výhrůžkách nakonec musela budovu opustit.

K nešťastnému incidentu došlo nedávno v pobočce Raiffeisenbank na Václavském náměstí. Žena si tam přišla s roční dcerou vybrat peníze. Když ji začala kojit, pustil se do ní člen ochranky.

„Dcera má rok, je živá, nejdřív tam trochu chodila kolem, pak chtěla mléko – je stále kojena na požádání. Při kojení mi seděla na klíně a hlavou v podstatě prs zakrývala a druhý prs jsem měla logicky zahalený. Měla jsem kojící tílko a na něm svetr,“ vysvětlila na Facebooku maminka, že ostatní přítomné nemohla pohoršovat.

Opačného názoru byl však bodyguard, podle kterého tam „exhibovala“. „Po mém namítnuti, že přece jen kojím dceru, navíc jsem i částečně schovaná za kočárkem a zahalená svetrem, aby mi nic nevykukovalo, mi řekl, že prostě i tak exibuju, už tam ‚takové případy měli‘ a jejich paní ředitelka rozhodně takové chovaní nepodporuje,“ pokračovala žena.

Žena tvrdí, že ji člen ochranky vyhrožoval vyvedením, pokud jeho příkazu neuposlechne. A tak musela dceru dokojit na lavičce na nedalekém Jungmannově náměstí. „Potupně jsem se pak vrátila do banky, musela jsem dokončit to, proč jsem do banky přišla. Při odchodu jsem procházela kolem toho ‚ochrankáře‘ a klidně jsem mu řekla, že mi to mohl říct úplně jinak, poněvadž to bylo pro mě neskutečně ponižující, řvát takhle na mě před celou pobočkou,“ uzavřela s tím, že jí bodyguard odvětil, že postupoval správně a přítomní lidé mu za to poděkovali.

Samotná banka se k incidentu staví tak, že problému se dalo předejít, kdyby se maminka na kojení na místě domluvila předem. „Mrzí nás vzniklá situace. Na našich pobočkách se vždy snažíme vyjít klientům a klientkám vstříc ve všech ohledech. Pokud o podobné záležitosti od maminky víme a požádá nás o zajištění soukromí, není pro nás problém jí nabídnout adekvátní místo podle možností pobočky a s ohledem na ostatní klienty,“ uvedla k incidentu tisková mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká.

A co si myslíte vy? Postupoval muž z ochranky správně, anebo byla jeho reakce přemrštěná?

Související články

Další články