Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Maminka Hanka Mašlíková odráží kritiku veřejnosti kvůli nástupu do práce! Její slova vás dojmou

Zdroj: facebook.com
+ Dalších 21 fotografií
Měsíc po porodu syna Andrease se Hana Mašlíková Reinders (35) opět vrátila do pracovního procesu - tedy do Snídaně s Novou, kterou už několik let moderuje. A jak se dalo čekat, čerstvá maminka to pořádně schytala od veřejnosti. Proto se rozhodla vysvětlit kritikům, jak to vnímá sama. A sklidila obrazně řečeno pořádný potlesk.

Hanka si o sobě na sociálních sítích přečetla kritické komentáře o tom, že ohrožuje nenarozený plod. A že jako správná matka by měla „sloužit“ miminku 24 hodin denně. Vše vzala do svých rukou a s chladnou hlavou lidem vzkázala: Ráda bych se veřejně vyjádřila k vašim otázkám a kritice ohledně mého rychlého návratu k moderování Snídaně s Novou. Vysíláme s kolegou jednou týdně v pondělí tři hodiny, takže od malého Andrýska odcházím na tři hodiny 6:00–9:00, po deváté už jsem doma. Ty tři hodiny mé nepřítomnosti hlídá Andreaska tatínek André Reinders, který je také rodič a zvládá s malým naprosto všechno na jedničku. Dítě nemá jen matku! Podle mě je dobré a hlavně i důležité, aby děťátko vnímalo péči a lásku obou rodičů," popsala Hanka na svém profilu.

Pokračovala o tom, že dítě by nemělo být závislé jen na matce, ale sem tam si odskočit do práce má svou logiku. „Mám velkou výhodu v tom, že nemám práci 5–7 dní v týdnu na 8 nebo 12 hodin, proto si mohu dovolit si do práce na chvilku nárazově odskočit. Stejně tak nevidím problém v tom si po šestinedělí občas na pár hodin odskočit na moderování nějaké akce. Navíc obě naše babičky jsou úžasné a patří k rodině, takže budu moc ráda, když budou občas hlídat ony, aby si vnoučka užily a Andreasek k nim měl důvěru a jejich lásku si užíval od začátku. Neexistuje žádný manuál, jak být dokonalou matkou nebo co je pro dítě úplně nejlepší. Věřím, že každá z nás matek se chová a jedná s tím nejlepším úmyslem a láskou ke svému dítěti. Věřte mi, že Andreasek je a vždy bude v našich srdcích a životech na prvním místě. To, že někdo není jeden, dva, tři nebo čtyři roky na mateřské, zvládá domácnost i péči o dítě a občas si odskočí za prací, a tím pádem i přispěje do rodinného rozpočtu, z něj nedělá špatného rodiče. Nesuďte a nekritizujte povrchně ostatní jen proto, že něco dělají jinak než vy. Navíc znám spoustu žen na mateřské, které jsou s dítětem 24 hodin denně 365 dní v roce a kvůli tomu jsou nervózní, uječené a přenáší ten stres samozřejmě na dítě. To už je lepší si odskočit občas do práce a být v pohodě, a tím pádem mít i spokojené dítě. Snažím se být tou nejlepší milující matkou a to je to nejdůležitější,“ vysvětlila Hanka, které dalo velké množství uživatelů sociální sítě za pravdu.

Hanka sice nepatří ke zkušeným matkám, přeci jen má svého prvního potomka, ale jak je vidět, na věc má velmi moudrý názor.

Související články

Další články