Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Maminka Eva (27) z Třebíče: Mozek má mrtvý, ale v bříšku jí roste miminko

Zdroj: profimedia
smutný příběh
Paní Eva (27) z Třebíče utrpěla vážnou mozkovou příhodu. Podle lékařů je mozek mladé paní mrtvý. Jenže v lůně paní Evy roste nový život. Lékaři se rozhodli, že miminko musí zachránit.

Miminko je podle lékařů v pořádku, ale na císařský řez je ještě velmi brzy. Paní Evu proto udržují na přístrojích a čekají, až plod dozraje. Na případ upozornil Blesk.cz

"S Evičkou jsem se seznámil na střední škole. Začali jsme spolu chodit a po pěti letech vztahu jsme se v roce 2014 stali manželi. První těhotenství přišlo po dvou letech od svatby. V průběhu těhotenství dostala Evička epileptický záchvat. Podstoupila několik vyšetření, při kterých jí zjistili arteriovenózní malformaci v mozku," uvedl manžel paní Evy, pan Vojtěch Votava. Tehdy vše dobře dopadlo a narodil se chlapeček Matěj.

Při druhém těhotenství přišla krutá rána. "Ten osudný den jsem měl noční službu a vrátil jsem se brzo ráno domů. Matýsek plakal, ale byl jsem v klidu - však je u něj Evička… najednou mi došlo, že ten pláč je nějaký jiný, tak jsem vyběhl po schodech do ložnice a uviděl jsem Evičku ležet v bezvědomí na zemi, Matěj stál celý uplakaný u ní, ale ona stále dýchala. Byl jsem na takové situace připravený, epileptické záchvaty jsem již zažil, tak jsem ji stabilizoval a čekal, až se probere. Neprobírala se, tak jsem volal záchranku a malému opatřil hlídání..."

Evě už bohužel nebylo pomoci, došlo ke krvácení do mozku. Lékaři nyní věří, že matčino tělo udrží na přístrojích do 24. týdne těhotenství. Paní Eva je na přístrojích napojena už více než měsíc. Její manžel Vojta, který je policejní kynolog, věří, že se povede zázrak a on se bude těšit z miminka a malý Matěj ze sourozence.

Vojtovi kolegové vyhlásily sbírku, která mu má v hrozivé životní situaci trochu odlehčit. I vy můžete pomoci, a to na transparentním účtě 4200555535/6800, variabilní symbol 326027.

Související články

Další články