Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Maminka (21) přivítala na svět dvouhlavé miminko: Má tři ruce a čtyři dlaně

Zdroj: Profimedia
Zázrak?
Jednadvacetiletá žena porodila v Indii opravdu zvláštní miminko. Dítě se narodilo se dvěma hlavičkami a jedním tělíčkem. Novorozené dítě má tři ruce, z toho jedna má dvě dlaně. Rodiče očekávali dvojčata, když však uviděli dvouhlavé dítě, zůstali oni i lékaři v šoku.

Jednadvacetiletá Babita Ahirwar s manželem Jaswantem Singh Ahirwarem, kteří žijí ve vesnici Basauda ve středu Indie, se vzali před osmnácti měsíci. Babita brzy přišla do jiného stavu a tak se pár těšil na první miminko.

Zhruba v 35. týdnu těhotenství bylo manželům oznámeno, že se jim narodí dvojčata. Radost se jim tedy zdvojnásobila. Po úspěšném porodu jim sestra přinesla dítě. Mladá žena viděla dvě hlavy a tak si myslela, že se skutečně jedná o dvojčata. Ovšem když odkryla dečku, dostala takový šok, až z toho omdlela.

Novorozený chlapeček má dvě hlavy na jednom tělíčku. Narodil se se třema rukama a čtyřmi dlaněmi. Dítě má na dvě hlavy jen jedny orgány. Z lékařského hlediska jsou takto narozená dvojčata označována jako tribrachius parapagus. Vzácný jev však nezanechává příliš velkou naději na přežití dětí.

Otec dvouhlavého syna se nechal slyšet, že se o miminko bude starat, dokud bude při životě. „Navzdory tomu, co říkají ostatní, je to moje dítě a já ho vezmu domů, budu ho milovat a starat se o něj,“ prohlásil otec Jaswant.

Mohlo by vás zajímat

Další články