Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Mami, tati, kde jste? Děti na dálku pátrají po rodičích, co trávili dovolenou na tuniské pláži smrti

Jsou v pořádku?
Zdroj: Twitter / Profimedia
„Nemluvil jsem s tátou od útoku. Moc prosím, pomozte mi,“ píše mladík na Twitteru. Hledá svého tátu, který byl ve špatnou dobu na špatném místě – v jednom z hotelů, kde v pátek došlo k masakru turistů.

Když byla zveřejněna zpráva o teroristickém útoku na tuniské pláži, asi každému z nás blesklo hlavou, co když je zde někdo z našich přátel nebo rodiny. Přece jen Tunisko je oblastí hojně navštěvovanou Čechy a jen v době útoku jich v oblasti bylo na tisíc. Jak uvádí iDnes, podle velvyslance Jiřího Doležela jsou naši krajané v bezpečí a je o ně postaráno.

Podle posledních informací zemřelo na tuniské pláži v letovisku Sousse na 37 lidí, dalších 36 bylo zraněno. V souvislosti s národnostmi obětí se nejčastěji objevují informace o Britech, Němcích a Tunisanech.

Na sociálních sítích se v posledních hodinách objevují prosby o pomoc při pátrání. Například zoufalý Conor Fulford prosí o pomoc v souvislosti se svou matkou Sue Davey, která trávila dovolenou v Tunisku a byla ubytovaná právě v jednom z hotelů, kde k útoku došlo. Syn se jí nemůže dovolat, obavy má ještě větší ve chvíli, kdy si je jistý, že v době útoku byla na pláži, píše web topky.sk.

Svého tátu a jeho partnerku zas hledá mladík na Twitteru vystupující jako ASAP Rossi. Také oni se v pátek po poledni nacházeli v hotelu, kde se střílelo.

Související články

Další články