Zoe (10), dříve známá jako chlapec Sam, patří mezi jedny z nejmladších transsexuálů. Když Sam oznámil v devíti letech své matce, že se cítí být více holčičkou, nebyla vůbec překvapená. Od svých tří bratrů se hodně lišil, miloval růžovou a na hlavě nosil ručník, který měl představovat vlasy. Ke svému přiznání se odhodlal, když se díval na talentovou show, kde byl muž převlečený za ženu. Nyní patří mezi nejmladší transsexuály na světě. Na případ upozornil portál Mirror.co.uk.

Když to Rachel zjistila, začala okamžitě jednat. Hned zavolala do školy, že v pondělí přijde místo Sama do školy Zoe a bude mít na sobě dívčí šaty. Chlapec se cítí být dívkou a rodina mu v tom za žádnou cenu nechce bránit. Teď sledují jeho chování a vývoj a plánují mu dávat léky na pozastavení jeho puberty. Navíc matka zvažuje, že mu bude podávat i ženské hormony.

„Abych byla upřímná, vůbec mě to nepřekvapilo. Vždycky byl spíše holčičí. První, co jsme museli udělat, bylo nakoupit holčičí věci a oslovovat ho holčičím jménem,“ řekla Rachel. „Mám samé syny a on nikdy nebyl jako oni. Vždycky se lišil,“ dodala pro portál Mirror.co.uk.