Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Máme rádi Slovensko, nemáme rádi muslimské země! Co o Češích říká průzkum

Slováci nás baví. Muslimské země už tolik ne.
Máme rádi Slovensko a Rakousko. Naopak nemáme rádi muslimské země. A nejvíce nám vadí země, kde je islám a válka. O českém národě to odhalil průzkum CVVM.

Centrum pro výzkum veřejného mínění zveřejnilo výsledky tradičního průzkumu, který odhaluje, jaké státy nám jsou sympatické.

Není překvapující, že nejvíce se nám líbí Slovensko. Náš východní soused jasně vede žebříček sestavený podle sympatií. Poměrně vysoké sympatie vyvolává také sousední Rakousko.

Velmi dobře Češi vnímají Velkou Británii, Maďarsko, Řecko, Francii, Norsko a Švédsko. I přes to, že k nám posílají odporné potraviny, tak si pořád dobře vedou a máme je vlastně rádi – ano, řeč je o Polsku. Nutno ale dodat, že Polsko si v předešlých průzkumech stálo lépe než letos.

V dalším sledu jsou země, které byly sympatické alespoň pro polovinu oslovených respondentů. Do této skupiny patří USA, Německo, Japonsko a Brazílie.

Pak tu máme země, kde převažují antipatie. Moc nemusíme státy jako Indie, Ukrajina a Rusko. Mezi státy, které v nás vyvolávají spíše negativní představy, patří také Izrael.

A pak jsou tu země, které Češi vnímají velmi negativně. Jedná se o země, kde probíhá válka, často založená na náboženské ideologii. Jsou to země, odkud do Evropy proudí velké procento emigrantů – jedná se o Irák, Afghánistán a Sýrii. V této skupině států se umístil také Írán.

Související články

Další články