Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Máme lék na koronavirus, plně zastaví infekci: Američani tvrdí, že je stoprocentně účinný

Máme lék na koronavirus, plně zastaví infekci: Američani tvrdí, že je stoprocentně účinný
Zdroj: Pixabay
STI-1499
Biotechnologická společnost Sorrento Therapeutics se sídlem v Kalifornii přišla se skvělou zprávou. Podle jejich informací objevili stoprocentní látku proti koronaviru. Američtí experti se nechali slyšet, že během měsíce jsou schopni vyrobit 200 tisíc dávek. Informovala o tom stanice Fox News.

"Tento nový lék STI-1499 by se mohl do boje s koronavirem způsobujícím nemoc covid-19 zapojit měsíce před tím, než bude k dostání vakcína," sdělila mluvčí Sorrento Therapeutics. Společnost spolupracovala na vývoji léku se specialisty z newyorské lékařské fakulty Mt. Sinai.

„Chceme, aby lidé věděli, že máme lék na koronavirus a že lék funguje. Pokud ho budete užívat, není třeba dodržovat sociální odstup,“ řekl v rozhovoru pro Fox News ředitel společnosti Henry Ji.

Experti nesouhlasí

Další experti se však proti prohlášení Sorrento Therapeutics vymezili s tím, že účinnost látky byla testována v laboratoři a ne na živém vzorku. „Navíc nejsou známy možné vedlejší účinky,“ tvrdí vědci. Podle jejich vyjádření se společnost nemůže chlubit veřejnosti tím, že našla lék na koronavirus, když to není pravda.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy