Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Máme lék na koronavirus, plně zastaví infekci: Američani tvrdí, že je stoprocentně účinný

Zdroj: Pixabay.com
STI-1499
Biotechnologická společnost Sorrento Therapeutics se sídlem v Kalifornii přišla se skvělou zprávou. Podle jejich informací objevili stoprocentní látku proti koronaviru. Američtí experti se nechali slyšet, že během měsíce jsou schopni vyrobit 200 tisíc dávek. Informovala o tom stanice Fox News.

"Tento nový lék STI-1499 by se mohl do boje s koronavirem způsobujícím nemoc covid-19 zapojit měsíce před tím, než bude k dostání vakcína," sdělila mluvčí Sorrento Therapeutics. Společnost spolupracovala na vývoji léku se specialisty z newyorské lékařské fakulty Mt. Sinai.

„Chceme, aby lidé věděli, že máme lék na koronavirus a že lék funguje. Pokud ho budete užívat, není třeba dodržovat sociální odstup,“ řekl v rozhovoru pro Fox News ředitel společnosti Henry Ji.

Experti nesouhlasí

Další experti se však proti prohlášení Sorrento Therapeutics vymezili s tím, že účinnost látky byla testována v laboratoři a ne na živém vzorku. „Navíc nejsou známy možné vedlejší účinky,“ tvrdí vědci. Podle jejich vyjádření se společnost nemůže chlubit veřejnosti tím, že našla lék na koronavirus, když to není pravda.

Související články

Další články