Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Máma napadla Verunku a vyhrožovala, že se zabije, říká dcera Marie zesnulé řidičky (†44)

Zdroj: Facebook, reprofoto TV Nova
SMRT
Jen těžko se vyrovnává se ztrátou matky a dvou sester. Tak by se dalo popsat, co prožívá Marie H. (21) - nejstarší dcera řidičky (†44), jejíž vozidlo se střetlo s popelářským vozem. "Moje sestřičky mohly žít, kdyby úřady mámě pomohly," je přesvědčena s tím, že její matka opakovaně vyhrožovala sebevraždou a úřady nic neřešily.

Přibližně před 14 dny se u Mníšku na Liberecku odehrála tragická dopravní nehoda, při níž vyhasly 3 životy. Osobní automobil narazil do popelářského vozu, v autě seděla matka a její dvě malé dcerky (†4 a †6). Žena a jedno z dětí zemřely na místě, druhé dítě zemřelo při převozu.

Její nejstarší dcera Marie promluvila o tom, že je přesvědčena, že její matka spáchala sebevraždu. "Vede mě k tomu to, že to sama několikrát zmínila a popsala. Několikrát řekla, že vezme holčičky, naloží je do auta a napálí to s nimi do stromu. Že má chuť s tím vším skončit. Že už ji to nebaví. Přede mnou to řekla několikrát," řekla v rozhovoru pro Blesk.

Viní úřady, které podle ní nekonaly. "Je to hrozná bezmoc a bezpráví, protože my jsme problém s péčí o děti a psychický problém maminky řešili dlouho, hodně dlouho. Že to skončilo takhle, mi připadá strašně nefér," míní s tím, že téměř rok trvaly tahanice se soudy a s OSPODem (Orgán sociálně- právní ochrany dětí) o děti.

Marie H. rovněž promluvila o tom, že matka napadla dceru Verunku. „U toho napadení jsem nebyla, ale vezla jsem sestru na pohotovost. Verunka říkala, že jí máma ublížila, bylo jí špatně, motala se jí hlava a bolelo ji břicho. Všechno to popsali lékaři," uvedla s tím, že do věci vstoupili i policisté, když Marie H. podala na otčíma trestní oznámení. "Šetření policie tam bylo, protože moje máma podala na otčíma dvě trestní oznámení. Jedno pro týrání její osoby a jedno za sexuální zneužívání Aničky a týrání Lucinky. Kvůli tomu probíhalo šetření, byly tam nařízeny znalecké posudky specialistů psychiatrů a psychologů. Bylo jich hodně, byly v Praze i v Liberci. Bylo i sezení s dětmi. Posudků vzniklo hodně jak na otčíma, tak na mámu, ale i na holčičky.

Víte o nehodě nebo o rodině zemřelé řidičky další podrobnosti? Ozvěte se na redakce@extra.cz.

Související články

Další články