Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Máma je Ruska, žena taky, táta je Rus: DMITRIJ JAŠKIN ale bojuje proti nim

Zdroj: Instagram
+ Dalších 17 fotografií
ms v hokeji
V těle mu koluje ruská krev. Jeho táta Alexej Jaškin ho naučil hrát hokej a asi věřil, že jeho syn jednou bude nastupovat za ruský národní tým. Jenže Dmitrij Jaškin (26) má na MS na Slovensku jiné plány. Hájí dres se lvem na prsou a výběr Ruska chce porazit. A nezastaví ho v tom ani ruská manželka Nadia.

Jeho táta Alexej dostal hokejové angažmá v Česku a jeho syn Dmitrij tady dělal první hokejové kroky. Hokej začal hrát v týmu HC Vsetín stejně jako jeho starší bratr Michail. Dmitrij čekal, že jednou dostane pozvánku do ruské reprezentace. Ale nestalo se tak. V 17 letech se už musel rozhodnout, jak dál.

Dmitrij se cítí trochu Rusem a trochu Čechem. Krev nezapře, také má rád ruskou kulturu a miluje svou ruskou manželku Nadiu. Jenže vyrostl v České republice a první jazyk, který se naučil, byla čeština. Dnes přiznává, že v ruštině občas udělá chybičku.

„Rodiče na nás mluvili rusky, ale s bráchou jsme odpovídali v češtině, protože pro nás byla přirozenější. Je těžké přesvědčit děti, aby trénovaly jazyk, který jinde nepoužijí. Teď dávám mamce za pravdu. Ruštinu jsem skoro zapomněl, ale poslední roky ji docela obnovuji. Navíc ve Washingtonu je spousta ruských spoluhráčů, takže i díky tomu ji mám dobrou,“ říká Dmitrij v rozhovoru pro idnes.cz.

Kamarádí se s Ovečkinem i Kuzněcovem. Má kamarády mezi Čechy i mezi Rusy a říká, že rozhodně není žádný nacionalista. Na MS v Bratislavě ale bude chtít Rusy za každou cenu porazit. A komu bude fandit jeho rodina? Komu bude držet palce jeho svůdná manželka? „Budou přeci fandit mně,“ směje se sympatický český Rus.

KRÁSNÉ PARTNERKY ČESKÝCH HOKEJISTŮ NAJDETE ZDE!

Související články

Další články