Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Máma a šest dětí přespávalo v parku: Zmrzlí caparti se zahřívali na starém kolotoči

Máma a šest dětí přespávalo v parku: Zmrzlí caparti se zahřívali na starém kolotoči
Zdroj: Policie SR
slovensko
Hladové, žíznivé, prochlazené. Takto vypadaly děti, když je policie konečně po několikahodinovém pátrání našla. Matka se svými šesti dětmi několik dní přespávala v parku na Slovensku v kraji Nitra. Strážci zákona přispěchali na pomoc za pět dvanáct.

Teploty se pohybují kolem nuly a rozhodně není dobré nocovat venku. Už vůbec to není dobrý nápad, když máte s sebou děti. Přesně takový případ řešili policisté ve slovenské Nitře.

V pondělí 10. listopadu začali strážníci pátrat po nezvěstné sedmičlenné rodině. Ta byla nezvěstná několik dnů. Pak rodinku někdo nahlásil, jak se toulá po městě. Na případ mimo jiné upozornil web Čas.sk

"Policisté z Nitry dostali hlášení, že žena se šesti dětmi se má bezcílně pohybovat po městě. Okamžitě se rozběhla pátrací akce po městě a policie prohledávala obchodní centra, sídliště a také park. Právě v parku se žena se svými dětmi nacházela, a dokonce tam přespávala několik dnů na papírových kartonech," informovala policie na facebookovém profilu.

Děti se zahřívaly na kolotoči

Když strážníci rodinu našli, naskytl se jim nepěkný pohled. Na kost promrzlé děti si hrály na starém kolotoči a snažily se alespoň trochu zahřát. V ten samý čas seděla jejich máma na lavičce opodál a pozorovala je.

"Děti byly podchlazené, hladové, žíznivé, a proto jsme rádi, že je policie včas našla. Netrvalo by dlouho a mohla se stát tragédie, když venkovní teploty klesají pod nulu. Momentálně už rodina našla útočiště v zařízení, kde je o všechny postaráno," doplnili policejní mluvčí.

Je otázkou, proč rodina nocovala venku. Co je k tomu vedlo? To je zatím záhadou, na kterou policisté hledají odpověď. Jisté je, že o rodinu je nyní postaráno. Matka a jejích šest potomků skončili v Centru pro děti a rodiny.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy