Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Mám malé sebevědomí a odešla mi dívka. Co mám dělat? 3 odpovědi na závažné dotazy čtenářů

Mám malé sebevědomí a odešla mi dívka. Co mám dělat? 3 odpovědi na závažné dotazy čtenářů
Zdroj: archiv
Osobní koučka Monika Tutterová se rozhodla, že odpoví na tři závažné dotazy, které jí zaslali čtenáři eXtra.cz. Na co jste se ptali?

Případ první

Měl bych na vás dotaz. Je mi 21 let, mám docela dobrou práci, avšak kvůli nízkému sebevědomí jsem nikdy nebyl schopný navázat trvalejší vztah. A právě nedávno jsem objevil jednu holku, která byla pro mě dokonalá. Ale potom ji máma poslala do Ameriky na tři měsíce. Psali jsme si, nyní ale už nepíše. Jsem si jistý, že to znamená konec. Problém je v tom, že tohle už je pro mě taková druhá životní rána a já nevím, jak ji vypustit z hlavy. Co mám dělat? Děkuji, Marcel

Co odpovídá Monika Tutterová

Čím dříve si uvědomíme a akceptujeme, že ostatní neovlivníme v jejich rozhodování, tím snazší náš život bude. Určitě se to lépe říká, než plní, ale věřte mi, že je to tak. Do té doby, než budete "závislý" na reakcích ostatních, tak nežijete svůj život, ale život jejich. A to si myslím, že nechcete. Myslím si, že chcete být svým vlastním pánem, a ne "obětí" či "vězněm" ostatních lidí. Přeci nechcete, aby si s vámi každá dívka dělala, co chtěla. A v případě, že ji přestanete bavit, tak jste to vy, kdo čeká, zda se ozve, čeká a doufá na reakci… A to chtěné a vysněné chování nemusí přijít. Vy se z toho můžete cítit utrápeně, můžete si sklesle říkat, že už další možný nový vztah nedáte.

Ve vaší situaci se zkuste zastavit, podívejte se na sebe do zrcadla, podívejte se sobě do očí a řekněte sám sobě, že se máte rád - řekněte to upřímně, od srdce, tak, jak to cítíte. Také to není lehké, ale věřím, že to zvládnete. Spíše než koukání se na ostatní lidi a čekání, jak se zachovají, zkuste se ode dneška dívat nejdříve na sebe. Co chcete vy? Proč to chcete? A jaký by byl pro vás ideální vztah. To mějte na paměti a uvidíte, že po chvíli budete potkávat dívky, kterým půjde o to samé.

Případ druhý

Chtěla bych se zeptat na můj vztah. Dříve komunikace byla úžasná, každý den krásné zprávy, vše bylo dokonalé. Scházeli jsme se, došlo i na něžnosti. Po jedné něžné akci to ale šlo najednou všechno z kopce. Skoro se nevídáme, má málo času. Tak jsem naplánovala alespoň kino, abychom mohli být spolu. Vůbec nevím, o čem s ním budu mluvit, co mu budu říkat nebo jak se k němu budu chovat. Máte nějaké.rady, co udělat, aby nám to klapalo? Jak s ním mám komunikovat?

Co odpovídá Monika Tutterová

Ve vaší situaci se také zkuste oddálit, nepsat tolik, nechat na něm, ať vymyslí kino či jinou schůzku. To je mužská role. Muži jsou lovci a jestli mají zájem, tak ať se snaží. Zkuste proto mít více ženského charakteru tím, že nenapíšete SMS jako první, ale spíše počkáte, až se vám ozve on. Na SMS odepisujte, až se vás na něco v SMS zeptá, dělejte si plány pro sebe, žijte svůj život, tak pro něj budete opět zajímavá. A ještě pár dobrých pravidel, která je dobré dodržet. Plán na víkend vám musí navrhnout do středy, jinak už na ten víkend nemůžete, protože máte jiné plány. Po 21. hodině večer už neodepisujte, odepište až ráno A s telefonováním je to stejné. Tímto se stáváte záhadnou a zajímavou a uvidíte, že to funguje! Zprvu se to nemusí zdát lehké, ale věřte mi, že to funguje! A jestli se neozve, tak víte, na čem jste! Nechcete být přeci s klukem, který se nechová jako muž. Nemůžete plánovat jen vy a tím suplovat mužský charakter.

Případ třetí

Dobrý den. Mám s partnerem stále stejný problém. Nechce se mnou mluvit o problémem A to mě vede k přemýšlení o nevěře. Když se snažím s ním mluvit, tak je naštvaný a agresivní. Stále jen tvrdí, že se nic neděje, že jsem žárlivka. Na druhé straně pořád přede mnou schovává svůj mobil. Máme asi krizi, ale on o sobě nechce mluvit a hovor pořád stáčí ke mně. Proč?

Co říká Monika Tutterová

Zkuste si vytvořit příjemný večer s partnerem, uvařte si dobrou večeři, dejte si skleničku. Při té příležitosti vyzdvihněte, jak je to super, že jste spolu, co se vám na vašem vztahu líbí, momenty z minulosti. Začínejte větou - Pamatuješ, jak jsme se nasmáli? Jak se ti to líbilo? Hlavně to myslete upřímně a vše by mělo proběhnout v příjemné atmosféře. Potom popište to, co vidíte, že se děje. Popište situaci tak, jak je. Nic víc, nic míň. Jako další krok popište, co cítíte. Uvidíte na partnerově reakci, co si o tom myslí. Vidí tu situaci stejně? Jděte do detailu ohledně svých pocitů. Nedělejte si domněnky. Neříkejte, co opravdu nevíte na 100 %, a zároveň neodpovídejte na nevyřčené otázky. Zkuste být v přítomném okamžiku a dát prostor partnerovi pro promyšlení a odpovědi. Uvidíte. Někteří lidé nemusí znát odpovědi ihned, mohou brát tyto informace jako základ, kdy si potom vše v klidu sami promyslí. Netlačte ihned na odpovědi. Hodně štěstí.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy