Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Mám bombu a jsem George Clooney! Takhle Babiš junior vyšiloval, než ho zavřeli do blázince

Zdroj: Profimedia.cz, koláž eXtra.cz
+ Dalších 19 fotografií
Únos na Krym
Zpráva o tom, jak se Andrej Babiš mladší (35) začal léčit na psychiatrii, se dostala na povrch. Syna premiéra Andreje Babiše (64) v červenci 2015 zadrželi na dálnici D1. Postával na krajnici a choval se podivně. Trval si na tom, že je George Clooney a má v autě bombu!

Bylo zveřejněno usnesení soudu o převzetí Andreje Babiše mladšího do ústavní péče. Léčit se začal v červenci 2015 poté, co ho zadrželi na dálnici D1. Následovala hospitalizace v Národním ústavu duševního zdraví (NÚDZ), kde o něj začala pečovat Dita Protopopová.

Když Babiše mladšího v létě před třemi roky zadrželi, choval se prý podivně, sužovaly ho bludy a halucinace. Vyplývá to ze soudní zprávy, kterou podle serveru iRozhlas.cz získal aktivista Tomáš Pecina. Měl o ni požádat úřady, které mu vyhověly.

„Z výpovědi ošetřujícího lékaře umístěného soud zjistil, že se jedná o pacientovu první hospitalizaci,“ píše se v usnesení. Babiš mladší při zadržení podle zprávy mluvil nesmysly, tvrdil, že je George Clooney a Barack Obama a v autě má bombu.

„Pacient byl přivezen spoután na lůžku včetně policejních pout záchrannou službou za asistence policie a dálniční policie poté, co byl nalezen na krajnici dálnice D1, jak tam postával a choval se nepřiměřeně. Mluvil střídavě česky, anglicky, slovensky, tvrdil, že má v autě bombu, tvrdil, že je George Clooney, že je Barack Obama apod.,“ stojí dále v dokumentu.

Aféra kolem syna Andreje Babiše vypukla minulé pondělí, kdy server Seznam Zprávy zveřejnil reportáž, ve kterém Babiš mladší vypráví o únosu na Krym. Tam ho podle jeho verze měl zavléct Petr Protopopov, manžel psychiatričky, která se o něj v NÚDZ starala. Český premiér to ale popírá s tím, že byl v Rusku dobrovolně na výletě, a dokonce se tam zasnoubil.

Související články

Další články