Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Malý Samuel zemřel 2 dny po porodu: Rodiče viní nemocnici, patolog jim dal za pravdu

Zdroj: TV Markíza
tragédie
Osmnáctiletá prvorodička Dominika měla ukázkové těhotenství bez komplikací. Osm dní však přenášela a lékaři s tím prý odmítali cokoliv udělat. S partnerem nyní místo křtin svému synkovi Samuelovi, který dva dny po porodu zemřel, chystá pohřeb. Z jeho smrti viní doktory z nemocnice v Galantě, ti však jakékoliv pochybení odmítají.

Pro svého syna měli už týden před plánovaným porodem připravený kočárek, postýlku i oblečení. Když minulý týden ve středu Dominika začala krvácet, rozhodla se jít do nemocnice v Galantě. Lékař ji však poslal domů s tím, že ji v pátek hospitalizují. Krvácení do pátku nepřestalo a přidaly se k němu i bolesti v podbřišku, načež jí v nemocnici dali injekci. V sobotu s Dominikou personál nemocnice nic nedělal a v neděli jí ve sprše odtekla část plodové vody.

„Poslali mě spát, že i když mám bolesti, mám nabírat energii na porod,“ uvedla Dominika pro televizi Markíza, která na případ upozornila. V pondělí okolo třetí hodiny začala Dominika silně krvácet, vidět to měla prý i zdravotní sestra. „Krvácela jsem proudem, měla jsem pod sebou spoustu krve. Sestra mi řekla, že to mám rozdýchat, že to určitě není porod, že to zjistím sama, až to bude porod,“ dodala zdrcená žena.

Později Dominika porodila, malý Samuel byl však modrý, nedýchal a museli ho oživovat. Ve velmi vážném stavu byl převezen do nemocnice do Bratislavy, kde se ho lékařům nepodařilo zachránit. Dva dny po porodu zemřel.

Rodina je přesvědčená, že lékaři měli Dominice provést císařský řez, o který je i sama prosila. Personál o této možnosti však prý nechtěl ani slyšet. Nejen Dominika a její rodina, ale i patolog pitevní zprávou potvrzuje, že kdyby byl císařský řez proveden, miminko mohlo žít. „Patolog mi dnes potvrdil, že se dítě zadusilo smolkami, že už mělo být dávno na světě,“ sdělila žena, které se dle jejích slov zhroutil celý svět.

Nemocnice v Galantě jakákoliv pochybení odmítá. „Zdravotní stav rodičky byl po celou dobu standardní a bez vážných komplikací. Neustálý monitoring dítěte taktéž nevykazoval žádné problémy, proto nebyl důvod k provedení sekce,“ uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Král.

Dominika a její přítel už dokončují stížnost na nemocnici, kterou se bude následně zabývat Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. V plánu mají podat i trestní oznámení. Malý Samuel bude mít pohřeb příští týden v úterý.

Související články

Další články