Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Malý pitaval z velkého města: Takhle zářil před kamerou mladý Ladislav Potměšil (†75)

Malý pitaval z velkého města: Takhle zářil před kamerou mladý Ladislav Potměšil (†75)
Zdroj: Se svolením ČT
+ Další fotografie
Seriál

Česká televize odvysílá v pondělí ve 20:10 šestý díl seriálu Malý pitaval z velkého města. V něm si střihl jednu z hlavních rolí legendární herec Ladislav Potměšil (†75), který minulý týden podlehl vleklé nemoci. V díle nazvaném Jupiter si zahrál také mladý Jiří Bartoška, který ztvárnil roli recidivisty Hrušky, jenž odcizil vzácnou sošku.

Příběh šestého dílu Malého pitavalu z velkého města se točí kolem krádeže vzácné sošky Jupitera. Tu odcizil ze zámecké sbírky protřelý recidivista Hruška, kterého ztvárnila herecká legenda Jiří Bartoška. Tomu v seriálu sekunduje tehdy šestatřicetiletý Ladislav Potměšil coby komplic ústředního padoucha.

Zauzlený případ

Po stopách dvou zločinců se vydává kriminalistický benjamínek Jiří Otradovec s tváří Michala Peška. Ten díky několika svědkům padne na stopu Hruškovi. Při nenápadném pokusu ho vyfotografovat se ale kriminalisté prozradí, po podezřelých lumpech se slehne zem, a tak je Otradovec zbaven vyšetřování případu.

Zkušený vyšetřovatel Hamřík v podání Pavla Zedníčka ale přijde s mazaným nápadem, jak zloděje dopadnout. Hruška se totiž vyžívá v tom, když může kriminalisty tahat za nos. Hamřík se proto zasadí o to, aby byl Otradovec opět dosazen do vedení vyšetřování a vypadal tak před zloději jako pitomec.

Vynikající obsazení

Šestý díl populárního seriálu z osmdesátých let se vydařil zejména díky skvělému obsazení záporáků. Kromě Jiřího Bartošky totiž zazářil i Ladislav Potměšil. Diváci si tak mohou připomenout jednu ze skvělých rolí zesnulého herce, který se proslavil zejména jako major Maisner z filmu Byl jednou jeden polda.

Potměšil zemřel minulý týden ve věku 75 let v motolské nemocnici. Vynikající herec a bavič byl dlouhodobě nemocný a vleklým zdravotním problémům nakonec i podlehl. Během své téměř šedesátileté kariéry ztvárnil desítky filmových rolí.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy