Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Malý pitaval z velkého města: Takhle zářil před kamerou mladý Ladislav Potměšil (†75)

Malý pitaval z velkého města: Takhle zářil před kamerou mladý Ladislav Potměšil (†75)
Zdroj: Se svolením ČT
+ Další fotografie
Seriál

Česká televize odvysílá v pondělí ve 20:10 šestý díl seriálu Malý pitaval z velkého města. V něm si střihl jednu z hlavních rolí legendární herec Ladislav Potměšil (†75), který minulý týden podlehl vleklé nemoci. V díle nazvaném Jupiter si zahrál také mladý Jiří Bartoška, který ztvárnil roli recidivisty Hrušky, jenž odcizil vzácnou sošku.

Příběh šestého dílu Malého pitavalu z velkého města se točí kolem krádeže vzácné sošky Jupitera. Tu odcizil ze zámecké sbírky protřelý recidivista Hruška, kterého ztvárnila herecká legenda Jiří Bartoška. Tomu v seriálu sekunduje tehdy šestatřicetiletý Ladislav Potměšil coby komplic ústředního padoucha.

Zauzlený případ

Po stopách dvou zločinců se vydává kriminalistický benjamínek Jiří Otradovec s tváří Michala Peška. Ten díky několika svědkům padne na stopu Hruškovi. Při nenápadném pokusu ho vyfotografovat se ale kriminalisté prozradí, po podezřelých lumpech se slehne zem, a tak je Otradovec zbaven vyšetřování případu.

Zkušený vyšetřovatel Hamřík v podání Pavla Zedníčka ale přijde s mazaným nápadem, jak zloděje dopadnout. Hruška se totiž vyžívá v tom, když může kriminalisty tahat za nos. Hamřík se proto zasadí o to, aby byl Otradovec opět dosazen do vedení vyšetřování a vypadal tak před zloději jako pitomec.

Vynikající obsazení

Šestý díl populárního seriálu z osmdesátých let se vydařil zejména díky skvělému obsazení záporáků. Kromě Jiřího Bartošky totiž zazářil i Ladislav Potměšil. Diváci si tak mohou připomenout jednu ze skvělých rolí zesnulého herce, který se proslavil zejména jako major Maisner z filmu Byl jednou jeden polda.

Potměšil zemřel minulý týden ve věku 75 let v motolské nemocnici. Vynikající herec a bavič byl dlouhodobě nemocný a vleklým zdravotním problémům nakonec i podlehl. Během své téměř šedesátileté kariéry ztvárnil desítky filmových rolí.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy