Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Malý pitaval z velkého města: 5 rozdílů mezi skutečnou a seriálovou vraždou

Zdroj: Se souhlasem ČT/Jaromír Komárek
+ Další fotografie
seriál

V sedmém díle populárního seriálu Malý pitaval z velkého města se bude řešit vražda. Část nazvanou Vedoucí partiové prodejny odvysílá Česká televize v pondělí ve 20:10. Scénář je inspirovaný skutečnou vraždou, ke které došlo v 60. letech. Jak moc scenárista Jaroslav Dietl popustil uzdu své fantazie?

Malý pitaval z velkého města: Vedoucí partiové prodejny

Příběh sedmého dílu seriálu Malý pitaval z velkého města se točí kolem pátrání po ztraceném vedoucím partiové prodejny. Jeho zmizení nahlásí na oddělení pražské kriminálky starší žena, kterou hraje Věra Kubánková. Pohřešovaným je její manžel Otto Sedláček.

Na stopu se mu snaží dostat Kamil Hamřík v podání Pavla Zedníčka. Postupně zjistí, že důvodem k jeho zmizení není finanční situace ani manko. Hledaného muže ani motiv se dlouho nedaří najít. Až po půl roce je během výkopových prací objevena ohořelá kostra a lebka se dvěma průstřely a vyšetřování se rozjíždí nanovo….

Rozdíly oproti skutečnosti

Mezi scénářem a skutečnou událostí ze 60. let, podle které byl napsán, je několik odlišností. V seriálu se oběť jmenuje Otto Sedláček, pravé jméno zavražděného bylo Otakar Süsmilch.

Zatímco Süsmilch byl vedoucím obchodu s oděvy, Sedláček byl vedoucím partiové prodejny, jak se i sedmý díl jmenuje.

Liší se i motiv. Ve skutečnosti byly důvodem k vraždě peníze na pořízení auta, ve fikci pak peníze z prodeje auta.

V seriálu je tělo oběti nalezeno na staveništi, když na něj narazí buldozer během výkopových prací. Ohořelé tělo pana Otakara bylo nalezeno zahrabané na skládce.

A jak to bylo s usvědčením pachatele? Ve skutečnosti jej usvědčil koberec ukrytý v psí boudě. V seriálu to byla zbraň zahrabaná v uhlí.


Více o seriálu Malý pitaval z velkého města

Související články

Další články