Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Malý herec Jiří Krytinář byl pro každou legraci: Zdeněk Srstka mu dal hanlivou přezdívku

Zdeněk Srstka a Jiří Krytinář
Zdroj: archiv J. Rámeše
+ Dalších 10 fotografií
VZPOMÍNKY
Nejmenší český herec Jiří Krytinář (†68), který měřil pouhých 124 centimetrů, si nemohl vybrat rozdílnějšího parťáka, než jakým byl kaskadér, bavič a moderátor Jiří Srstka (†83). Ochránce všech zvířátek si malého kolegu drsně dobíral, přesto byli nerozlučná dvojka.

Malej a Velkej

Jiří Krytinář, který by nedávno oslavil 73 let (téměř pět let je už ale bohužel po smrti), často jezdil na benefiční fotbalová utkání hvězd Arabela teamu a se Zdeňkem Srstkou, až téměř do jeho loňského skonu mohutným chlapíkem vzbuzujícím velký respekt, tak trávil moře času.

Pánové, kteří klidně mohli vystupovat jako komická dvojka Malej a Velkej, se ale neustále pošťuchovali jako dva malí kluci. Rádi se špičkovali.

Loudil u žen

Zdeněk Srstka Jirkovi vymyslel přezdívku Prcifuk, tak se to ujalo a říkali jsme mu tak všichni. Jirka na to i slyšel. Jak vznikla? To už si úplně přesně nepamatuju, ale určitě to bude mít souvislost s tím, že Jirka všude oblboval ženské. Do každé se zamiloval a pořád loudil. Byl to vlastně sexuální loudil. Ta přezdívka ale nebyla urážka. Zdeněk mu pořád dělal nějaké naschvály, ale bylo to všechno v legraci. Kluci se měli oba moc rádi. Vozil jsem je na zápasy autem a tam to mezi nimi jelo, aspoň ale cesta rychle ubíhala,“ řekl eXtra.cz šéf týmu osobností Jiří Rámeš.

Na adresu výšky Krytináře probíhala v mančaftu ještě další drsná legrace.

Čtěte také: Osud Zdeňka Srstky, který věděl, že se blíží konec

Trest

„S klienty jsme měli nepsanou dohodu. Říkal jsem jim, že když přijede pan Krytinář, musí mít posekanou trávu, jinak by nebyl vidět. Když byl na pozvánkách, lidi by se ještě zbytečně ptali, kde je. Jirka Krytinář na tohle rád přistupoval: ‚Tráva musí být posekaná, aby mě nelechtala na pytlíku,‘ říkal,“ vzpomíná kamarád zesnulého malého komedianta.

„Vzpomínám si na to, že jeden sponzor Jirku prosil, aby se vyfotil na kapotě jeho velkého bouráku, kam ale sám nevylezl. Zkoušel jsem ho vysadit, jenže Jiříček už byl pěkně vyžranej, tak jsem ho neunesl. Pomohl mi Zdeněk, s ním jsme ho na to auto posadili. Jirka pak začal mít kecy, že nemáme sílu, takže když nás po focení prosil, ať ho sundáme, Srstka ho poslal někam. Nechal ho vycukat, pak jsme mu ale nakonec samozřejmě pomohli dolů. Od té doby po nás ale už nikdy nic nechtěl,“ směje se Rámeš tomu, jak Krytinář dostal za vyučenou.

Čtěte také: Jak na Zdeňka Srstku dojemně zavzpomínala Marta Kubišová?

Nespolehlivost

Na častého představitele trpaslíků a dalších pohádkových bytostí vzpomíná jen v dobrém, i když ho často hodně štval.

Jirka měl problém se spolehlivostí. Zapomínal termíny utkání nebo slíbil dvěma pořadatelům na ten samý den a když se blížilo datum a já mu volal, tak nebral telefon. A jak jsem mu vynadal, tvrdil, že mobil ztratil, i když měl pořád úplně ten samý. Vyhrožoval jsem mu, že ho prodám rybářům na sumce, jestli mi to ještě udělá, ale samozřejmě se to opakovalo. Tomu pacholkovi jsem vždycky nakonec všechno odpustil,“ přiznává kamarád pidi herce.

Čtěte také: Krytinář se objevil v Letopisech Narnie. Co při natáčení zažil?

Nadávky

Sledovat Srstku s Krytinářem byla prý zábava.

„Zdeněk chytal, Jirka hrál zadního stopera. Srstka mu pořád nadával, že nechce běhat, že se tam jenom motá. Lidi to neskutečně bavilo, s oběma jsem prožil spoustu krásných věcí. Škoda že už s námi nejsou. Projeli jsme s tím republiku křížem krážem a po koronaviru s obměněnou sestavou pojedeme dál,“ dodal manažer.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy