Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Malvína Pachlová a její Enola v tom nejsou samy: Další podivná jména dětí hvězd

Nejzvláštnější jména dětí celebrit: Enola, Anakin nebo Frodo a další
Zdroj: Se svolením Lely Ceterová/Herminapress/se svolením Emmy Smetana
+ Dalších 5 fotografií
Jména

Když se Malvína Pachlová na Instagramu pochlubila, že se stala poprvé maminkou malé Enoly, řada lidí se začala nad jménem holčičky podivovat. V Česku jde totiž o jméno velmi zvláštní. Celebrity ovšem přitom často dávají svým potomkům cizí, exotická či přímo podivná jména. Podívejte se s námi na ta nejzajímavější.

Malvína Pachlová přivedla na svět holčičku, která se stala teprve třetí Enolou v Česku. Jméno pochází z Ameriky a pozpátku se čte alone, což v překladu znamená sám či osamocený. Populární se stalo v roce 2020 díky snímku Enola Holmes, nazvaného podle sestry slavného literárního a filmového detektiva Sherlocka Holmese.

Mezi dalšími celebritami, které pojmenovaly své dítě velmi neobvykle, je třeba youtuber Petr Melicherík neboli Erik Meldik, který má syna Anakina a dceru Maliu. Klučina dostal jméno po rytíři z filmové série Star Wars, který se proměnil v pravděpodobně nejslavnějšího záporáka Dartha Vadera.

U filmu se inspiroval i bývalý pornoherec Robert Rosenberg. Jeho první syn se jmenuje Forrest po titulním hrdinovi ze snímku Forrest Gump a druhého potomka pojmenoval podle boxerské filmové legendy Rocky. Tak zní i jméno nedávno narozeného synka zápasníka Karlose Vémoly.

Ariel Smetana

Hodně zajímavá jména dostaly obě dcery moderátorky a zpěvačky Emmy Smetana a muzikanta Jordana Haje. Protože mají holčičky po rodičích trojí občanství, tedy francouzské, izraelské a české, odpovídají tomu i jejich jména. První dcera se jmenuje Lennon Marlene Haj Hossein Smetana a druhá Ariel Ava Haj Hossein Smetana.

Cizí jména dostaly i děti oscarové zpěvačky Markéty Irglové a jejího partnera, taktéž hudebníka Sturly Mia Thorissona z Islandu. Nejstarší dcera je Árveig, prostřední syn Eyvindur Högni a nejmladší syn je Frodo. Ten dostal jméno po hlavním hrdinovi z legendární fantasy Pán prstenů z pera Johna Ronalda Rouela Tolkiena.

Jméno po knižní postavě dostala i dcera zpěvačky a herečky Báry Polákové a herce Pavla Lišky, rodiče ji pojmenovali Ronja. Ta je titulní hrdinkou dobrodružného románu Ronja, dcera loupežníka od spisovatelky Astrid Lindgrenové. Druhou dcerku pak herci pojmenovali Rika.

Sexuální koučka Helena Houdová také nezahálí a své ratolesti, se kterými obývá Bali, pojmenovala Daveed Jakub, Darien a Deia. Příjmení mají po bývalém manželovi Amanat.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy