Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Malta jako ostrov, který stojí za to

Zdroj: visitmalta

Přetrvali jsme další rok plný omezení a restrikcí. Konečně máme šanci znovu zvednout kotvy, samozřejmě musíme i tento rok dodržovat několik zásad, abychom mohli šťastně opustit hranice.

Naštěstí máme k dispozici několik chytrých portálů, které nás informují o aktualitách. Maltské ostrovy byly znovu otevřeny očkovaným a neočkovaným turistům. Před rezervací cesty je třeba vědět vše ohledně možnosti přechodu hranic, umístění ostrova, nejoblíbenějších atrakcích pro turisty, možnostech ubytování a dalších zajímavostí.

Kam jinam za sluníčkem než na Maltu, kde je více jak 300 dní plných slunečních paprsků přes celý den. Plavecká sezóna začíná v červnu, zatímco nejvyšší teploty dosahují kolem července a srpna. Nachází se pouze pár desítek kilometrů jižně od Sicílie a tvoří malé souostroví, které nabízí ty nejlepší výhledy všem vášnivým potápěčům. Bez problému se všude domluvíte jednoduchou angličtinou, protože se jedná o město plné turistů, jsou místní občané velmi vstřícní. Udiví Vás i excelentní zdravotní péče, která Vám v případě nouze bude poskytnuta! Malý ostrovní stát na křižovatce Evropy a Afriky je ponořen do kultury a historie, jeho bonusem je role zastánce práv LGBT+. Díky silným maltským zákonům o rovnosti je Malta za posledních pět let na prvním místě v seznamu Rainbow Europe, před Belgií, Lucemburskem, Francií a Dánskem.

Úchvatné pláže a výlety

Máte na výběr z mnoha čistých pláží od Modré laguny až po Golden Bay, nejen ke koupání, ale také k vodním sportům a potápění. Dovolte nám doporučit přední pláže jako Modrá laguna, Paradise Bay a Golden Bay, pokud máte zájem o úplný, doporučuji navštívit web s nejlepšími plážemi na Maltě. Pokud se jako praví turisti rozhodnete navštívit nejoblíbenější atrakce, nebudete to mít vůbec těžké. Valletta, Floriana a tři opevněná města Birgu, Senglea a Cospicua. Všechny z nich jsou snadno přístupné pěšky. Jestli budete ubytováni v Sliemě, budete moci bez problémů chodit po Gziře, ostrově Manoel, zátoce Ballutta, zátoce Spinola a St. Julians. Jestli se chcete opalovat a vidět nejzajímavější pláže, budete muset využít nabídku veřejné dopravy, taxi služeb jako Bolt nebo půjčoven aut, jako je Go2Car, procestujete vše za maximálně třicet minut!

Přijatelné ceny

Pokud používáte Bolt, ceny se mohou pohybovat mezi osmi a 10 eury za kratší cesty mezi Sliemou a Vallettou, zatímco delší cesty na druhou stranu ostrova mohou dosáhnout maximálně 30 eur. Jak jste si jistě všimli, budete s sebou potřebovat euro! Malta je velmi pokroková, a proto na každém rohu můžete zaplatit kartou. Klasické rychlé plážové občerstvení, jako jsou hamburgery, pizzy a různé druhy těstovin, Vás bude stát od 10 do 15 eur, zatímco správné tříchodové jídlo pro dva v restauraci středního rozsahu může činit 60 až 80 eur.

Ubytování

Nebudete vědět, ve kterém hotelu se ubytovat dříve. Jeden je krásnější než druhý! Čtyřdenní pobyt ve tří nebo čtyřhvězdičkovém hotelu v nejpopulárnějších oblastech se bude pohybovat mezi 60 a 85 eury za noc, zatímco pětihvězdičkové hotely začínají kolem 120 eur za noc. Kromě toho můžete požádat o bony, které lze utratit přímo hotelu podle vašeho výběru; pohybují se mezi 100 až 200 eur na osobu, v závislosti na počtu hvězdiček hotelu. Kompletní nabídku najdete zde.

Středomořské souostroví oznámilo, že všichni turisté budou jsou letos o letních prázdninách vítáni na Maltě, přičemž budou moci využít nejméně osmnáct leteckých společností, a to včetně společnosti Air Malta. „Letos v létě bude na Maltu přicházet 18 leteckých společností, přičemž čtyři z nich budou novými provozovateli,“ oznámil ministr Bartolo. „Letecké společnosti jsou„ plícemi “odvětví cestovního ruchu a nelze na ně zapomenout.“ Společně s letadly budou i letos v létě pokračovat v provozu výletní lodě. Do konce června je naplánováno necelých 34 přístavních zastávek, které vám umožní vystoupit přímo z doku do seznamu světového dědictví UNESCO: Valetta.

„Všechna naše rozhodnutí usilují o nalezení rovnováhy a upřednostnění zdraví maltských občanů a turistů, kteří přijdou do naší země,“ uzavřel Bartolo.

Opatření COVID-19

Maltě se podařilo zvládnout pandemii COVID-19 způsobem, který ocenila Světová zdravotnická organizace, Evropská unie. V době psaní tohoto článku je Malta jedním z nejlépe proočkovaných letních destinací v Evropě s více než 80 % očkovaných dospělých. Kromě toho průměrné počty denních infekcí dosahují historicky nejnižších hodnot pro rok 2021.

Malta přijímá certifikát EU Digital COVID. Vzhledem k tomu, že pravidla COVID jsou dynamická a často se mění, nezapomeňte před cestou zkontrolovat nejnovější informace na https://www.visitmalta.com/en/info/new-covid-19-updates/.

Malta je od 19.7. zařazena mezi země s vysokým rizikem nákazy (světle červená). Nově vpustí i osoby, které se prokáží PCR testem, ty ale musí podstoupit 14-denní karanténu. Karanténa bude povinná v hotelech určených autoritami a na vlastní náklady. Osoby, které nemohou podstoupit očkování ze zdravotních důvodů musí mít test PCR do 72 h. Děti a mládež: do 5 let mohou cestovat s očkovanými rodiči bez omezení, tj. bez testů,  od 5-11 let musí mít PCR test do 72h, od 12 let a více musí mít očkovací certifikát. Sicílie od 16.7. požaduje po cestujících z Malty test PCR. Veškeré aktuality zde.

Dozvědět se více o výletech a možnostech cestování na Maltu.

Související články

Další články