Malostranské náměstí je dost frekventované místo a stovky aut tomu přispívají. Proto by bylo skvělým řešením, kdyby se celé místo obešlo bez aut a bez stávajícího parkoviště. Jenže líní poslanci, kteří úřadují v přilehlých budovách, bojují za to, aby to zůstalo tak jako doposud. Proč jim to tak leží v žaludku?

Pro ně je parkoviště velmi praktické, protože to mají do práce pak pár metrů. Ale přitom kvůli tomu byla zřízena podzemní stání pro jejich auta, ale to jim asi není tak pohodlné jako to na náměstí.

„My toto parkoviště prostě potřebujeme,“ říká poslanec ČSSD a předseda bezpečnostního výboru Roman Váňa. A ani na vteřinu se nezamýšlí nad jinou variantou, hned je se vším hotový. „S auty je to náměstí hezčí, smysluplnější, živější. Bez aut mi to přijde podle návrhů, co jsem viděl, ošklivější, nelidské,“ dodává alibisticky Váňa.

Jak to vše dopadne, je stále v řešení pražského magistrátu. A jak byste si to přáli vy? Chtěli byste toto historické místo raději bez aut? Nebo máte stejný názor jako poslanec Váňa?

Posílejte nám své názory na e-mail: redakce@extra.cz.