Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Malinovka pro děti? Jsou v ní jedy, které vyvolávají rakovinu! Maliny chybí!

Chutnají vám malinovky? Pak jste ovce, které naletěly podvodu. V malinovce žádné maliny nejsou. Navíc ve vás klíčí rakovina. Pokud dáváte malinovky pít svým dětem, tak jim ničíte zdraví a pomalu jim můžete začít šetřit na rakev.

Malinovky žádné maliny neobsahují, červené jsou kvůli uhelnému dehtu. To je zjištění, které přinesl pořad A DOST! na Stream.cz.

V malinovkách není žádné ovoce, červenou barvu jim dodává nebezpečný uhelný dehet. Některé malinovky jsou barveny azorubinem (E122). Ten je velmi nebezpečný zejména pro děti.

Azorubin může za růst a přežívání karcinogenních nádorů. Je zakázán v USA. V Česku byl také zakázán, než jsme vstoupili do EU. Brusel totiž s touto látkou problém nemá a pro děti ji schvaluje.

„Azorubin je barvivo, které může nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí. Pokud ale dostaneme takovou limonádu v sudu, tak je to informace, kterou si rodiče nepřečtou. A právě na těch sudových limonádách je azobarvivo použité,“ uvedla pro novinky.cz Hana Střítecká ze sdružení Zdravá potravina.

V malinovce nejsou smrtící jen barviva, ale také sladidla. Používá se například sacharin (E954). Toto umělé sladidlo je vyrobené z toluenu. Sacharin je podezříván, že vyvolává rakovinu. Tuto látku už nepoužívá ani Coca-Cola.

Mohlo by vás zajímat

Další články