Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Malí fotbalisté uvěznění v jeskyni napsali rodičům: Jejich slova dojmou i otrlé jedince

Chlapci napsali domů.
+ Další 3 fotografie
Dvanáct malých fotbalistů společně se svým trenérem jsou uvězněni už více než dva týdny v jeskyni. Záchranářské práce běží na plné obrátky a i Česká republika nabídla pomoc. Andrej Babiš (63) se ve středu vyslovil, že by rád do Thajska zaslal čerpadla firmy Sigma Group. Mladíci jsou velcí bojovníci, a i když jsou velmi vyčerpaní, hladoví a dehydrovaní, tak neztrácejí dobrou náladu. V současné době se jim podařilo zkontaktovat se se svými rodinami. Rodičům poslali dopisy, jejichž obsah vás pobaví, ale i chytne za srdce.

Nikdo si neumí představit, jaké to je být více než dva týdny uvězněn v malém prostoru jeskyně ve tmě. Strach, obavy, dehydratace a hlad. Přesně tohle prožívá dvanáct malých fotbalistů se svým trenérem.

Je až neuvěřitelné, že přes obrovský stres dokážou být uvězněné děti stále optimistické a neztrácejí humor. Po čtrnácti dnech se jim konečně podařilo zkontaktovat se s rodinami. Původně se uvažovalo nad telefonickým spojením, ale to se nakonec nezdařilo.

I tak ale poslali chlapci svým rodičům srdceryvné a úsměvné dopisy. „Prosíme učitele, aby nám nedávali moc úkolů, zatímco tu jsme,“ píše se v jednom z dopisů, takže je jasné, že chlapci jsou v dobrém psychickém stavu a neztrácejí optimismus.

„Nebojte se, všichni jsme silní,“ snaží se uchlácholit rodiče další z nich. Samotný trenér také napsal vyděšeným rodičům a ujistil je, že se o chlapce postará, jak nejlépe bude umět. „Drazí rodiče, všechny děti se mají poměrně dobře, záchranné týmy s námi jednají skvěle. Slibuji, že se o ně budu starat, jak nejlépe umím, a děkuji za milá slova. Také se všem upřímně omlouvám,“ informoval server BBC.

Celou situaci ale mohou zkomplikovat monzunové deště, které meteorologové očekávají během celého víkendu.

Mohlo by vás zajímat

Další články