Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Málem zahynul na skládce, teď je z něj hrdina! Seznamte se s Rupeem, prvním psem, který zdolal základní tábor na Mount Everestu

Rupee pózuje v Indii, jeho domovině.
Zdroj: Profimedia.cz

Zatoulaný pes bez domova, který byl zachráněn ze skládky, je prvním psem, který vylezl do základního tábora na Mount Everestu.

Rupeeho našla na skládce v severní Indii milovnice zvířat a sportu Joanne. Jako osmiměsíční štěně tehdy málem zemřel na dehydrataci a podvýživu. „Když jsem ho na té skládce viděla, byl podle mě hodinu od smrti. Nemohl ani chodit. Byl hrozně zesláblý,“ uvedla Joanne, která dříve cestovala po světě se svým psem Oscarem. S ním navštívila stovky slavných památek. Oscar ale letos v lednu zemřel – srazil ho kamion. A jako by tomu osud chtěl, nahradil jej Rupee.

Joanne se začala o podvyživeného pejska starat. Krmila ho vším, co má vysoký obsah bílkovin, vařenými vejci a rýží. Rupee se během několika měsíců zázračně zotavil, a když byl dostatečně silný, Joanne se rozhodla vzít ho s sebou na výpravu na Everest, kam původně plánovala jít s Oscarem.

Joanne se s Rupeem připojila k Devu Argawelovi, který souhlasil, že bude jejich výstup zaznamenávat. Trio odletělo do Dillí, navštívilo Tádž Mahal a poté se vydalo na vyčerpávající výstup. Ten zvládli za deset dní. „Mou největší obavou bylo, jestli to Rupee zvládne. Připravila jsem se na nejhorší a zajistila jsem i nosiče. Nejkrásnější částí cesty bylo to, když se Rupee poprvé dotkl sněhu. Byl z něj nadšený. Turisté z něj byli okouzleni a žárlili, že s sebou také nevzali své psy,“ řekla pyšná Joanne.

Související články

Další články