Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Málem surově utýral štěně Marleyho, pak bil i přítelkyni: Jakub L. (26) šel znovu před soud

Za týrání psa hrozí mladíkovi kriminál i lynč.
Zdroj:
+ Dalších 9 fotografií
tyran
Pamatujete si ještě na tyrana Jakuba L. (26) z Prachatic, který před dvěma lety málem umlátil roztomilého labradora Marleyho? Do černého štěňátka kopal tak dlouho, dokud nemělo několik zlomenin a netekla z něj krev. Tehdy se republika připravovala na to, aby jej pořádně zlynčovala. Jakub znovu stane před soudem, tentokrát za týrání vlastní přítelkyně.

Lidé Jakubovi L. říkali bestie, zrůda, používali leckdy i velmi ostrá a sprostá slova. A není divu. Poté, co byl natočen, jak kope a mlátí do bezbranného štěněte, nenáviděla ho celá země Marley měl po tak brutálním zacházení a týrání otok hlavy, hrudníku a nemohl se ani pořádně postavit, natož chodit. Podstoupil několik operací, ale nakonec přežil ve zdraví a má nový domov

Týral psa, pak i přítelkyni

Podle Deníku se přestěhoval i Jakub, a to do vězení. Před dvěma lety dostal za Marleyho jen podmínku na 2,5 roku a pak překročil další mez. Od minulého roku je Jakub za mřížemi, protože měl brutálně týrat svou přítelkyni. Neměl problém jí dát pěstí do břicha nebo rovnou do obličeje. Někdy prý dokonce kousal.

"Jednou se nechala ošetřit v nemocnici. Musela ale říct, že spadla ze štaflí," uvedla pro Deník rodinná známá. Před soudem však Jakub tvrdil, že týrán je on a přítelkyně si vše vymyslela. U soudu byl tentokrát za psychické i fyzické týrání přítelkyně. Soud usnesl, že zaslouží pět let ve vězení, ale to by se Jakub nesměl odvolat. Případ bude ještě řešit krajský soud.

Měl se vyhýbat alkoholu, pil o to víc

Po vydání rozsudku v kauze týrání Marleyho mu soud zakázal požívání alkoholu a návykových látek, byl poté totiž velmi agresivní. Měl i nastoupit do programu psychologického poradenství, aby se naučil ovládat svou agresi Podle Deníku se však situace zhoršila a Jakub začal pít o to víc. Zakázali mu i řídit motorová vozidla.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy