Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Malého Sašu (5) brutálně pokousal pes: Hoch je těžce zraněný a bojuje o život

Malý Saša, kterého pokousal kříženec staffordského teriéra.
Zdroj: Se souhlasem Saša jede
+ Další fotografie
Útok psem

Teprve pětiletý Saša z České republiky odcestoval s rodinou na dovolenou do Malajsie, jenže ta se změnila v hrůzu. Hocha totiž napadl staffordský teriér a chlapec byl s velmi těžkými zraněními převezen do nemocnice, kde bojoval o život. Nyní je ve stabilizovaném stavu, ale stále nemá vyhráno, jak informovala jeho rodina na sociálních sítích.

„Máme velmi špatnou zprávu, Saša je na JIP. Včera v sedm večer pouhých sto metrů od našeho auta ho velmi zle pokousal kříženec staffordského teriéra. Saša je těžce zraněný a život měl na vlásku. V noci prodělal více jak čtyři hodiny trvající operaci,“ napsala zdrcená rodina na sociální sítě.

Malý hoch cestoval s rodinou z České republiky po různých koutech světa. Již v pěti letech byl například v Íránu, Číně nebo Tibetu a nyní trávil čas v Malajsii. Jenže to ještě s rodinou netušil, co hrůzostrašného se jim na této cestě stane.

Brutální útok trval asi minutu

V jeden moment šla rodina kolem muže se psem. „Majitel ho držel a až když jsme prošli a byli asi 50 metrů daleko, tak se mu vytrhl a byl k nezastavení. I když jsem chytil Sašu do náruče, tak mu skočil na krk a strhl nás oba k zemi,” líčil děsivé chvilky chlapcův tatínek na sociální síti. „Minimálně dvacetkrát jsem ho vší silou praštil klackem do hlavy a nic nepomáhalo. Pak jsem mu narval ten klacek do huby a až pak pustil. Trvalo to více jak minutu,” dodal tatínek. Nejvíce zarážející byl však fakt, že muž i se psem z místa činu utekl a neposkytl žádnou pomoc.

Policie muže později vypátrala, ale ten, zdá se, necítí žádnou zopovědnost za tento útok. „Už se stmívalo a myslel jsem si, že mohu venčit na volno, protože na tom místě obvykle nikdo není. Pes nikdy na nikoho neútočil, mám vnoučata, která si s ním normálně hrají,“ nechal se majitel psa slyšet.

Náročná operace

Hoch podstoupil náročnou operaci, ale stále nemá vyhráno. Do těla se mu totiž kvůli otevřeným ránám může dostat infekce a také mohou vzniknout trombózy. „Problém je, že ve tkáních má části čelisti a lebky. Rozdrcené kousíčky kostí a také materiálu z prašné cesty, kde se to stalo. Hrozí mu tedy infekce, včetně kostí. Největší problém má ovšem okolo ucha, kde ten do předvčerejška hodný pejsek, který nikomu neublížil, mu prokousl lebku. Tam bude asi muset podstoupit další operaci,“ napsali dále na sociální sítě.

Rodina také zřídila účet, na nějž může každý posílat peníze potřebné k léčbě. „Docela dost se to dostává do vývrtky, a proto vy z vás, kdo můžete a chcete pomoci, nás podpořte,“ uvedli dále rodiče.

Související články

Další články