Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Malé vítězství pro Kuchařovou. Po rázném zásahu jejích právníků se stáhl jeden z největších zastánců Brzobohatého

Taťána Kuchařová.
Zdroj: foto extra.cz/Renata Bušková
+ Dalších 6 fotografií
církevní žaloba

Taťána Kuchařová prostřednictvím svého církevního právníka zareagovala na drsná slova lidskoprávního aktivisty Kryštofa Stupky. Ten se ve svém předchozím vyjádření zastal herce a hudebního skladatele Ondřeje Brzobohatého ve sporu s jeho bývalou ženou. Jak Stupka uvedl v rozhovoru pro Super.cz, argumenty Kuchařové jsou prý vykonstruované, a pokud je bývalá Miss World myslí vážně, pak „ten, kdo by měl jít k doktorovi, je Táňa“. Advokát Kuchařové Roman Němec se teď své klientky zastal v ostrém vyjádření, které zaslal i do redakce eXtra.cz. Stupka následně bral svá slova zpět a sypal si popel na hlavu.

„Připadá mi to celé absurdní a musím vyjádřit velkou sympatii a solidaritu Ondřejovi v tom, čím si musí procházet a že se vůbec takové věci tahají na veřejnost. (...) V úterý jsem měl schůzku na ministerstvu zahraničí a řekl tam, že takový člověk by neměl Českou republiku zastupovat. Nedává smysl, aby naši zemi v OSN v lidskoprávních otázkách zastupoval někdo, kdo je homofobní. Kdyby tady vládla SPD, ať si tam klidně Taťánu Kuchařovou pošle, ale my tady máme vládu, která si na rovnosti a lidských právech zakládá. Nedoporučoval bych jim, aby v této kooperaci pokračovali,“ řekl Kryštof Stupka Super.cz.

Právě aktivista, který se hlásí ke své homosexuální orientaci, spolu s Taťánou Kuchařovou před časem zastupoval Česko v OSN v genderové problematice. Nejvíce Stupku podle jeho slov zaskočila skutečnost, kterou k celé kauze uvedl Ondřej Brzobohatý – a sice, že ho jeho tehdejší manželka poslala na vyšetření k sexuoložce, aby zjistila, zda není jeho chování projevující se zálibou v ženských převlecích, respektive homosexualita, dědičné.

Němec: Ať Stupka odstoupí nebo poskytne kopii

Je to hnus. Zarazilo mě použití slov sexuální deviace. To je komunistický normalizační slovník, který se u nás už nepoužívá,“ prohlásil mladý právník. „Pevně doufám, že to tak nemyslí a celé je to vykonstruované k tomu, aby církev dovolila ten rozvod. Ale jestli to takhle myslí, tak ten, kdo by měl jít k doktorovi, je Táňa,“ pokračoval ve své plamenné kritice Stupka.

Na jeho ostrá slova nyní zareagoval církevní právník Kuchařové Ronald Němec. „Ve věci Kryštofa Stupky a jeho rozhovoru na Super.cz mohu potvrdit, že Taťána Kuchařová nikde v žalobě nepíše o dědičnosti homosexuality či LGBT+. Pokud pan Stupka žalobu nečetl, chová se neprofesionálně a měl by to být on, kdo by měl odstoupit. (Stupka je členem vládní komise pro pro práva sexuálních menšin – pozn. red.) Pokud četl, ať poskytne kopii!“ rozhořčil se advokát ve vyjádření zaslaném do redakce eXtra.cz.

Stupka si sypal popel na hlavu

Ke slovům právníka se přidala i Kuchařová. Ta na svém Facebooku sdílela vyjádření, v němž promluvila o tom, že čelí osobním útokům. „Stačil jeden rozhovor, kde mi někdo jiný dává slova do úst, a najednou je všechno pryč. Nikdo neviděl můj text, ale každému je vše hned jasné. Důkazy nikdo nepotřebuje. Obzvlášť mě to mrzí u lidí, od kterých bych čekala víc, jako je Kryštof Stupka,“ napsala a dodala, že nikdy nepoužila spojení sexuální deviace, nikoho neposílala k sexuologovi a už vůbec se nestrachovala o to, že by byla homosexualita dědičná. 

Vyjádření právníka a zejména pak Kuchařové mělo kýžený efekt a Stupka vzal zpátečku. „Děkuji za tohle vyjádření, jsem rád, že se to vyjasnilo. Upřímně lituji, že jsem se k tomu celému vůbec vyjadřoval. Jednal jsem v emocích, na základě nepotvrzených informací z bulváru,“ sypal si popel na hlavu. 

Kuchařová před časem podala žádost o církevní rozvod s Ondřejem Brzobohatým. Zároveň obvinila svého bývalého manžela z toho, že má zálibu v nošení ženských šatů, což sám nakonec v rozhovoru pro Blesk přiznal. Brzobohatý zároveň tvrdí, že plné znění církevní žaloby poslala novinářům právě jeho bývalá žena.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy