Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Malátný z Chinaski propadl sportu: Došlo mi, že pokud se nezačnu hýbat, shniju zaživa, říká zpěvák

+ Další 3 fotografie

Frontman skupiny Chinaski Michal Malátný (52) je vášnivým sportovcem a milujícím otcem. Veřejnost ho zná převážně z koncertních pódií, ale netuší, jak je Michal aktivní ve svém volném čase. Nyní se stal ambassadorem projektu Česky pěšky a o svém volném čase se rozpovídal pro redakci eXtra.cz 

Zpěvák Michal Malátný (52) je frontmanem oblíbené české kapely Chinaski. Fanoušci znají Michala z koncertů a podií, ale netuší, co známý zpěvák ve svém volném čase rád dělá. Hlavní hvězda kapely se pravidelně stará o své zdraví a motivuje veřejnost k pohybu. Podpořil projekt Česky pěšky, kde se stal jedním z ambassadorů.

V rámci tiskové konference poskytl redakci eXtra.cz rozhovor o tom, jak tráví svůj volný čas a na jaká místa se rád vrací. „Ve třiceti mi došlo, že pokud se nezačnu hýbat, shniju zaživa. Vyzkoušel jsem tedy různé sporty jako fotbal, box a v současné době jsem propadl badmintonu, na nějž chodíme s kapelou třikrát týdně,“ ​řekl zpěvák, který se zapojuje do dobročinných projektů pro veřejnost.

Procestovaná republika

Michal se svou kapelou procestoval mnoho měst, ale jak sám řekl, Jičín je pro něj místo, do kterého se vrací nejraději. „Miluju Jičín, protože jsem se tam narodil a přijde mi tak akorát velké. Je to historicky nádherné město. V republice ale máme spoustu krásných měst. Kde to ještě miluju, je Mikulov,“ prozradil svá nejoblíbenější místa republiky.

Sport mu také pomáhá k tomu, aby z věčných cest neměl bolesti zad a na pódiu byl stále jako ryba ve vodě. „Udržovat se ve fyzické kondici je pro mě důležité, protože koncerty někdy trvají i dvě hodiny a nemůže mi v půlce dojít dech nebo síly. Jinak mi to dělá dobře i psychicky, vyčistím si hlavu a také mám rád ten pocit, že se vyloženě zničím,“ ​svěřil se Michal.

Čas s rodinou

Populární zpěvák má stále mnoho práce, ale čas strávený s rodinou je prioritou. Rádi společně jezdí na výlety a vyrážejí na turistické pochody. Právě ke sportu rád Michal vede své děti. „Stačí chodit i po obyčejným lese a být na čerstvém vzduchu. Jinak se s dětmi snažíme jezdit na různá místa. Léto jsme strávili na Šumavě, máme prochozené Krkonoše, takže čas trávíme aktivně,“ ​řekl Michal

„Ale musíme to dělit, protože dětem se někdy nechce. Tudíž jeden den je pro rodiče a jeden den je pro děti. Den pro rodiče znamená, že jdeme na túru a den pro děti je v podobě hřiště, koupaliště, skateparku. Střídáme to, aby všichni byli spokojení,“ vysvětlil zpěvák.

Náruživé fanynky

Michal se nevyhýbá místům, kde koncertuje, ani o dovolených, a naopak manželku a děti bere i na místa, kde má s kapelou zážitky. Jak sám přiznal, najdou se místa, kde se jim hraje nejlépe a fanynky jsou tam velmi aktivní. „Nejlíp se nám hraje ve východních Čechách, protože jsme jako kapela vzešli z Jičína. Tam jsme doma a ti lidé jsou hodně vstřícní. Moc rád také jezdím na Slovensko, protože jak jsme tam vzácnější a jedeme tam jednou za rok, za dva, tak je to znát,“ usmíval se zakladatel Chinaski.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy