Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Malé potíže s králíky: Prostě ta práce je v pořádku, obvinění je kampaň, ale REZIGNUJI!

Taťána Malá je asi nejvysmívanější člověk v Česku.
+ Dalších 5 fotografií
„Prostě ta práce je v pořádku,“ prohlásila nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá na pondělním brífinku. Na političku z hnutí ANO se valí vlna kritiky kvůli obvinění, že své dvě diplomové práce opsala. Přestože obě obsahují okopírované pasáže, Malá trvá na tom, že důvody pro podezření z plagiátorství neexistují. I tak ale ohlásila rezignaci.

Kdo by čekal, že si Taťána Malá posype popel na hlavu, šeredně by se mýlil. Politička ze stáje hnutí ANO, jejíž dvě diplomové práce obsahovaly okopírované části, pokračovala ve výmluvách.

„Většina z vás, kteří jste psali diplomovou práci, asi víte, jak to funguje. Máte vedoucího, máte zadané téma, diskutujete, vydá k ní posudek, potom práci čte oponent, ten vydá taky posudek,” zahájila Malá brífink.

Jak diplomku z ekonomie na Mendelově univerzitě v Brně, tak z práv na Panevropské vysoké škole v Bratislavě podle svých slov obhájila za A. To je poměrně zásadní věc. „Ty práce prošly několika kontrolami, prostě ta práce je v pořádku. Jsou tam shodné některé odstavce, ale to proto, že se jedná o teoretickou část. Když jsem první diplomku psala, bylo mi 24 let. Asi jsem se v některých místech dopustila chyby, zapomněla jsem citaci,“ řekla ministryně.

Shodu s internetovými příspěvky i prací jiné autorky v diplomové práci ze slovenské školy z roku 2011 zjistil systém na odhalování podvodů. Upozornil na to Český rozhlas. Deník Právo zase odhalil, že diplomku o chovu králíků z brněnské školy z roku 2005 opsala od studentky Zity Pavlišové. Ta podobný text vypracovala dva roky před Malou.

O pár hodin později ale Malá obrátila a oznámila, že na funkci ministryně rezignuje. Andrej Babiš tak nejspíš bude muset požádat prezidenta Miloše Zemana, aby prozatím pověřil vedením ministerstva spravedlnosti jeho. Malá označila obvinění z plagiátorství za kampaň.

Mohlo by vás zajímat

Další články