Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Malá Olivka přišla při tragické nehodě o oba rodiče: Nevinné holčičce můžete pomoci i vy

Zdroj: znesnaze21.cz
+ Další 2 fotografie
Smutný osud
Osud se s malou Olívií nemazlil už odmalička. Loni v červnu přišla při autonehodě o oba rodiče i nenarozeného sourozence, kterého měla ještě maminka Dáša v bříšku. Olivka, která cestovala s rodiči do Prahy na rodinný výlet, jen zázrakem srážku s nákladním vozem přežila. Děvčátka se ujala její babička a teta, které chtějí Olivce poskytnout adekvátní zázemí. K tomu jim můžete dopomoci i vy.

Bylo 10. června 2019, když na dálnici D1 vyhasly dva mladé životy. Dáška a Matúš, rodiče dcerky Olívie, se těšili na svůj první velký rodinný výlet, kde by zároveň oslavili první výročí od svatby. Rodina se s Olivkou a ještě nenarozeným miminkem vydala ze Slovenska do české metropole, kde chtěla Dáška manželovi ukázat tolik krásných míst.

Smrt na dálnici

Výlet ale překazila už na cestě tragická nehoda. Jen zázrakem se malá Olívie z vraku auta dostala pouze s menšími poraněními. Převezena byla vrtulníkem do Fakultní nemocnice Motol. Lékař letecké záchranné služby David Doubek téměř okamžitě pro osiřelou holčičku uspořádal sbírku.

Náhradní rodina

Olivky se ujala její teta, sestra zesnulé Dášky, a její maminka. „Ani na vteřinu jsem neváhala vzít si ji k sobě a starat se o ni. Dnes je jí rok a tři měsíce,“ popisuje teta holčičky Jaroslava.

„Když nám před dvěma lety zemřel nečekaně náš otec a teď nejmladší sestra, rozhodla se naše maminka ve svých 61 letech vzdát vlastního bydlení na východním Slovensku a přestěhovala se 365 kilometrů za mnou a Olivkou do Nitry. Všechny tři žijeme v podnájmu v bytě. Olivka je naše sluníčko a já věřím, že na ni její rodiče dávají tam seshora pozor,“ vypráví paní Jaroslava.

Přispět můžete i vy

Do sbírky pro malou Olivku se může zapojit každý. Rodina děvčátka, která se o ni momentálně stará, je vděčná za jakoukoliv zaslanou částku.

„Mojí největší snahou je zabezpečit Olivce vlastní střechu nad hlavou a stálý domov, kde bude vyrůstat a vždy se mít kam vrátit. Budeme rádi za jakoukoliv finanční částku, která nám k tomu dopomůže,“ píše paní Jarka na stránkách fondu Karla Janečka znesnáze21.cz, kde můžete k lepšímu životu pro malou Olivku přispět i vy.

Za rodinu upřímně děkujeme.

Související články

Další články