Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Malá Lucinka má nádor v oku, její bráška nechodí: Vznikla sbírka, pomoci dětem můžete i vy

Malá Lucinka má nádor v oku, její bráška nechodí: Vznikla sbírka, pomoci dětem můžete i vy
Zdroj: archiv rodiny Lucinky
+ Dalších 5 fotografií
srdcervoucí
Někdy osud rozdává příšerné karty, děti nevynechávaje. Čtyřletá holčička Lucinka má nádor v oku, na které už jistě nikdy neuvidí. Kromě náročné operace ji čeká ještě další léčba. Není však v rodině jediná, kdo trpí. Její 14měsíční bráška Martínek vůbec nechodí ani nesedí. Jen leze. Rodině můžete pomoci, řekneme vám jak.

Přátelé rodiny malé Lucinky se ozvaly paní, která spravuje Mirčinu sbírku, zda by nemohla nějak pomoci. Nešlo o finanční dary, šlo o hračky pro obě děti, aby měly radost, když je doprovází už od tak raného věku takové utrpení. Paní Hanka, která sbírku spravuje, se navíc domluvila s maminkou Lucinky a Martínka, že se mohou výjimečně vybírat peníze, i když sbírka vždy byla spíš materiální.

Během několika dnů se na Lucinku s Martínkem vybralo skoro 100 tisíc k nedělnímu ránu. K rodině teď míří ze sbírky zakoupená patrová postel s novými matracemi, aby se Lucince a Martínkovi dobře spalo. Pomoci můžete i vy. Můžete přispět finančně na účet 670100-2217119327/6210 a zadejte do poznámky "Lucinka dar".

Původně se finance vybíraly hlavně na Albi tužku (elektronická tužka s knihou pro děti, pozn. red.), ale lidem vůbec nedělalo problém přispět i na jiné věci. Samozřejmě je možné kontaktovat i přímo Hanku Síbrovou, správkyni oné sbírky, a domluvit se s ní, kam zaslat například hračky nebo nějaké praktičtější věci, které doma třeba vy nevyužijete. Sbírka končí 28. února.

"Po dohodě s maminkou dětí jsem se rozhodla nakoupit jim za zbylých 5000 Kč z peněz od Penny marketu," napsala paní Hanka k příspěvku o smutném příběhu dětí.

Lucince jsou čtyři roky a už teď se ví, že nikdy neuvidí na pravé oko, protože v něm má nádor. Čeká ji operace a léčba. Její 14měsíční bratr Martínek jen leze, vůbec si nesedá ani nechodí. V současné době ho berou rodiče na spoustu vyšetření, aby se zjistilo, co se přesně děje. Rodičům tak život nadělil hned dvě těžké rány najednou. A vy jim teď můžete pomoci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy