Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Malá Linda odešla od českých hranic bojovat za Islámský stát. Vojáci z Iráku ji našli zuboženou v Mosulu

Linda obdivovala radikální islám.
Linda Wenzel žila poklidný život v německém městečku Pulsnitz hned u hranic s Českou republikou. Jenže pak ji začal zajímat radikální islám. Zradikalizovala se a přes Turecko utekla k členům Islámského státu. Minulý týden ji našli iráčtí vojáci v dobytém Mosulu.

Příběh mladičké Lindy Wenzel přinesl The Telegraph. Není ještě definitivně potvrzeno, že dívka, kterou našli v Mosulu, je skutečně mladičká Němka, ale z oficiálních míst zní, že to tak na 99 procent bude.

Linda vyrůstala v typické protestantské rodině. O náboženství zájem nejprve nejevila. Jenže pak propadla islámu. Netrvalo dlouho a začala se radikalizovat. Učila se arabsky, studovala korán a začala se zahalovat. Maminka a nevlastní táta viděli, jak se jim Linda doslova mění před očima.

Na internetu se seznámila s radikály z IS a rozhodla se, že pojede do Sýrie. Její matka tvrdí, že jí radikálové pomocí islámu doslova vymyli mozek z hlavy.

„Jsem naprosto zničená skutečností, že jí očividně úplně vymyl mozek a přesvědčil opustit zemi někdo, koho se jí přede mnou podařilo skrýt,“ uvedla před rokem zdrcená matka. Linda si totiž tajně na Facebooku založila druhý účet, díky kterému si dopisovala s radikálními muslimy.

Po dobytí Mosulu našla irácká armáda několik žen v tunelu. Držely zbraně a některé měly na sobě výbušniny. Byly připravené za svou věc zemřít. Nechtěly se vzdát, chtěly za myšlenky islámu bojovat až do posledního dechu. Očekávaly příchod konce světa a věřily, že půjdou do ráje.

Německé úřady nyní ověřují, zda nalezená dívka je skutečně Linda. Pokud se to prokáže, bude proti dívce zahájeno trestní stíhání. V současné době dívku vyslýchají členové americké armády. Spolu s ní byly v Mosulu nalezeny další 4 dívky německé národnosti. Německo bude usilovat o to, aby Irák dívku vydal do původní vlasti. Irácká vláda je ale připravena členy IS soudit na svém území.

Mohlo by vás zajímat

Další články