Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Malá Kamilka (3) neleze a sedí jen s oporou. V sedmi měsících jí zjistili vážné poškození mozku

Zdroj: Se souhlasem Donio
Pomoc dítěti

Na stránce Donio vznikla nová veřejná sbírka na malou Kamilku. Ta už od narození trpí nejrůznějšími nemocemi a v sedmi letech jí bylo navíc zjištěno velmi vážné poškození mozku. Rodina proto žádá veřejnost o pomoc.

Malá Kamilka se narodila 10. července 2018 a už pátý den po narození byla ve velmi vážném stavu převezena do nemocnice. Musela podstoupit akutní operaci střev.

Jenže poté se zdálo, že se blýská na lepší zítřky. „Pustili nás domů a vše se zdálo v mezích normy v pořádku. V tu chvíli jsme ale netušili, že ne na dlouho,” napsala maminka malé Kamilky na Donio, kde rodina pořádá veřejnou sbírku. V sedmi měsících bylo zjištěno, že má vážně postižený mozek a mezi hemisférami je bílá hmota.

Neleze a sedí jen s oporou

„V tuhle chvíli není vůbec jasné, kam až to povede a kolik operací bude muset malá holčička podstoupit,” píše dále. Peníze chce rodina použít na intenzivní rehabilitace, odborné cvičení a zdravotní prostředky a terapie. Není podle nich jasné, jestli bude Kamilka moci chodit, umět jíst, umět mluvit a vlastně i fungovat bez plenek. Neleze a dokáže sedět pouze s oporou.

„Snažíme se ze všech sil... je to ale velmi náročné. Psychika je často ničivá. Po probdělých a probrečených dnech i nocích se nikdy nevzdáme a budeme bojovat. Moc ji milujeme a věříme, že jí budeme moci dál ten život usnadnit a zlepšit,” popisuje maminka holčiny. „Největší pokrok je, že se naše Kamilka umí nahlas zasmát,” dodává.

Související články

Další články