Malá hrdinka Kačenka: Maminka zkolabovala na hřbitově, dcerka se zachovala obdivuhodně

Příběh, kdy teprve osmiletá dívenka zachránila maminku, která právě zkolabovala, se odehrál na Brněnsku přímo o Dušičkách. Maminka s dcerou se vydaly na hřbitov zapálit svíčku na rodinný hrob.
Mladá žena náhle zkolabovala a upadla na zem. Navíc už byla tma a hřbitov byl téměř opuštěný. Maličká dívenka se však zachovala velmi statečně a rychle přivolala pomoc. „Na místo jsme vyslali lékařskou posádku. Hovořila jsem i s tatínkem holčičky, který také vyrazil na místo. Kačenka byla neuvěřitelně statečná, hlídala a kontrolovala maminku, jestli dýchá a jestli se její stav nehorší. To všechno udělala naprosto skvěle, poslouchala moje pokyny, zaslouží si skutečně velkou pochvalu. Mluvily jsme spolu až do příjezdu naší sanitky,“ řekla operátorka jihomoravských záchranářů Monika Klusáková.
„Pacientku jsme ošetřili, došlo u ní k poklesu hladiny cukru v krvi, měla tzv. hypoglykémii, jednalo se totiž o diabetičku. Podali jsme jí glukózu a stav mladé ženy se rychle zlepšil. Mohli jsme ji tedy předat do péče rodiny. Také já bych chtěla holčičku pochválit, zachovala se velmi pohotově a na svůj věk obdivuhodně,“ doplnila lékařka Vladimíra Foralová, která společně s posádkou o ženu pečovala.
Trnitá cesta Kristiny Kloubkové: Nesplněné sny, vztah s kolegou či život před kamerou
Související články

Policie zoufale hledá tříletého Mária: Chlapeček zmizel v kukuřičném poli

Šok na Českolipsku: Záchranáři bojovali o život pacienta, sami skončili v nemocnici

Tragédie v Rakousku: Češka zemřela po pádu do 140metrové hloubky na hoře Wildspitze

Rozkládající se krysy, trus v troubě či zamoření hmyzem. Inspekce ukázala šílené záběry z brněnské restaurace

























































