Středeční Výměna manželek kupodivu proběhla docela v pohodě. Nejtěžší bylo pro náhradní maminku Kristýnu zvyknout si na pět dětí, protože doma má jenom jedno. Záhy v náhradní rodině zjišťuje, že finanční situace domácnosti není vůbec příznivá.

V obchodě se dokonce rozhodne nakupovat potraviny ze svého, protože jí náhradní manžel Pavel sdělil, že nejspíše nebudou moct koupit všechno, poněvadž jim zbývají do konce měsíce jen tři tisíce. Na první pohled je poznat, že mu situace v obchodě není vůbec příjemná a cítí se trapně.

Domácnost, ve které žije pět dětí, Kristýně přijde trochu nevyhovující. „Obdivuji maminku, jak vaří a jak funguje s tím nádobím co má. Chybí mi tady dost věcí, se kterými by to bylo mnohem víc v pohodě,“ svěřila se na kameru.

Mladou maminku dost překvapilo, že rodina nemá ani na bryndáky, a proto tatínek své ratolesti při každém jídle raději vysvleče, aby si oblečení nezašpinily a nemuselo se tak zbytečně prát. Finanční situace není bohužel to jediné, co rodinu Terezy a Pavla trápí.

Pavel je hodně nešťastný z toho, že nedokáže pořádně projevit své city. Hodně mu totiž ublížila jeho bývalá manželka. „Maminka Helenky tvrdí, že jednou to je moje dítě, podruhé není,“ říká Pavel se smutkem v očích.

„Maminka se holt zamilovala do někoho, kdo nežije zrovna nejlepším způsobem a na vhodným místě,“ svěří se nešťastný tatínek Pavel náhradní mamince Kristýně. Přiznává, že děti už jejich biologická matka neviděla 2,5 roku a malou Helenku od narození vůbec.

„Já jsem si Helenku vyzvedl z porodnice a od té doby ji neviděla,“ dodal na závěr.