Ten příběh všichni známe, ale můžeme si ho znovu zopakovat. Trenér a partner Markéty Slukové Simon Nausch své holce nakukal, že vedle maličké Kolocové ji žádný úspěch nečeká a našel jí novou partnerku. Sluková začala hrát s Bárou Hermannovou. Problém byl v tom, že maličká Kolocová to od kamarádky brala jako zradu.

„Snažila jsem se volit cestu pokračování týmu, rozhodnutí Markéty ale bylo jiné a dál pokračovat nešlo,“ uvedla tehdy smutná a zaskočená Kolocová.

Slukové se po boku nové parťačky ale nejdříve vůbec nevedlo. Na OH v Riu jim to opravdu nešlo. A fanoušci jim dali nehezkou přezdívku – Maki a Špeki – prý kvůli tomu, že Bára Hermannová při zápase tahala pískem nějaký ten kilogram navíc.

Kiki si našla také novou parťačku, ale nezdálo se, že by holky udělaly nějakou obří díru do světa. Přeci jen se pořád tvrdilo, že Kiki je na vrcholové představení moc malá. A že to prý namistrované Slukové stále jen kazí.

Jenže Kiki je bojovnice a na mistrovství Evropy to dokázala. Kvapilová a Kolocová nestačily pouze na německé duo Nadja Glenzke a Julia Grossner a slaví stříbrnou placku.

„Gratulace. Konečně má Kiki správnou parťačku, herně ale hlavně lidsky,“ vzkázal dívkám fanoušek Jiří Vinkler.

„Pro Slukovou hořká pilulka,“ dodává fanoušek Josef Komenda.

Sluková s Hermannovou získaly na ME stříbro v roce 2016. Letos ten samý úspěch dokázaly Kolocová s Kvapilovou.

Takže je vidět, že výška není v plážovém volejbale všechno. Občas to chce taky taktiku, bojovnost a špetku pokory…