Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Makáte home office? Tak se máte na co těšit: Ministryně Marksová navrhuje nesmyslný zákon, který vás bude akorát buzerovat!

Tenhle zákon je naprosto nesmyslný!
Ministryně práce a sociálních věcí, paní Michaela Marksová přišla s opravdu stupidním návrhem zákona, který by nevymyslel Ostravák ani po dvou litrech rumu. Všichni ti, kteří občas pracují "home office", můžou opravdu radostí skákat do vzduchu. Paní ministryně přišla s návrhem zákona, který vás má kontrolovat, zda při výkonu své práce z domova dodržujete všechny normy a vaše pracovní pole působnosti vás nijak neohrožuje na životě.

Paní ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová přišla s naprosto geniálním nápadem, jak vám vaši práci zase o něco více znepříjemnit. Navrhovaný zákon se týká všech lidí, kteří běžně využívají „home office“ nebo též práci z domova.

Paní Marksová je toho názoru, že zaměstnavatel je povinen zajistit svému zaměstnanci bezpečné pracoviště, ať pracuje kdekoliv. A přesně na tohle by se mělo dostatečně dohlížet, protože pokud dojde k nějakému úrazu, mělo by být jasné, od kdy do kdy zaměstnanec pracoval, aby to popřípadě mohlo být vyhodnoceno jako pracovní úraz.

Opravdu nám není jasné, jak by měl tenhle zákon v praxi vypadat. Paní ministryně nejspíše nabyla dojmu, že její hlavní pracovní náplní je vymýšlet naprosto nesmyslné zákony, které budou všem ostatním smrtelníkům maximálně pít krev.

Řekněme si to na rovinu, tenhle zákon, který by měl platit od dubna příštího roku, je zhovadilost a buzerace.

Zatím si to představujeme asi tak, že bude ustanovena nějaká krutopřísná dvojice estébáků, která bude chodit po bytech a kontrolovat, zda když vykonáváte home office, tak nesouložíte na kuchyňské lince se svým sousedem v pracovní době, nebo zda máte dobře přimontované záchodové prkénko, abyste náhodou nespadli do záchodové mísy a následně si to nevyhodnotili jako pracovní úraz.

My jsme totiž přesvědčeni o tom, že pokud svoji práci odvádíte opravdu dobře a váš šéf je s vámi naprosto spokojený, není důvod, aby vás doma obtěžovalo nějaké estebácké komando.

Pokud děláte svoji práci na 100 % a nikdo z vašeho vedení si nestěžuje, tak je přece úplně jedno, jestli ji vykonáváte při souloži s třemi chlapíky, s kocovinou u záchodové mísy nebo budete u toho nazí se zaraženým análním kolíkem a maskou Tomia Okamury.

Související články

Další články