Není ta moderní komunikace spíš jen vrchol otravnosti? Nebylo lepší, když jste se na hospodu nebo na kino domluvili pomocí bakelitových telefonů s kruhovým ciferníkem? Bylo, že jo.

Všichni na to nostalgicky vzpomínají, ale zároveň věci jako smartpony a Facebooky patří mezi největší terna. Lidi jsou schopni povídat si mezi sebou po chatu na Facebooku, i když sedí v jedné kanceláři (redakci eXtra.cz nevyjímaje) nebo když například bydlí v jednom domě jen dvě patra od sebe (dvě redaktorky z eXtra.cz nevyjímaje).

Chaty na Google emailu, SMS, WhatsApp aplikace, to všechno nám urychluje, usnadňuje a zároveň odcizuje komunikaci, ale budiž. Moderní hektická doba si to prostě žádá. Kdo dnes nemá nějakou chytrou sociální nebo mobilní věc, jako by nežil.

Společnost Facebook nedávno koupila chatovací aplikaci Messenger a potřebuje ji protlačit i nadále mezi svoje uživatele. Prostě proto, aby se jí vrátily peníze z koupě. Takže majitelé smartphonů, které fungují na platformách Android a iOS, si ji prostě budou muset stáhnout, jelikož jim chat na Facebooku společnost prostě vypne.

Vzhledem k tomu, že mezi nejrozšířenější telefony dneska patří iPhony, dotkne se tohle opatření většiny lidí. Stáhnout, aktualizovat, restartovat, vyhodit, znovu stáhnout, patnáctkrát aktualizovat… Přesně víme, jak bude váš následující život vypadat.