Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Majitel restaurace ve Francii je xenofob: „Lidi, jako jste vy, tady nechci,“ prohlásil a vyhodil dvě šokované muslimky!

Někteří lidé jsou velmi zmateni současnou situací a proto se mnohdy
uchylují k špatnému chování
Zdroj: profimedia.cz
"Rasisté jako já nepokládají bomby a nikoho nevraždí." Míří nevybíravý slovník majitel restaurace ve Francii k dvěma muslimkám, které se chtěly u něj najíst. Muž ovlivněn současnou situací v Evropě, neovládl své emoce a vybil si je na bezbranných muslimkách. Později uvedl, že se nechal unést, protože při posledních teroristických útocích byl zabit jeho blízký přítel.

S vzrůstajícím napětím v Evropě se řada lidí uchyluje k chování, které si ostatní nedokážou vysvětlit. Všudypřítomný strach z terorismu a Islámského státu si vybírá svou daň. Lidé jsou po celé Evropě nervózní, zejména pak ve Francii, která již čelila několika teroristickým útokům.

Lidé se logický bojí a nejlepší obranou je útok. Bohužel ve většině případů jde o zejména nevybíravý slovní útok na lidi, kteří si to vůbec nezaslouží. Typický příklad, kdy strach dokáže ovlivnit velmi negativně jedince se stal ve Francii.

Portál novinky.cz o tomto případu informoval. Majitel restaurace Le Cénacle ve městě Tremblay-en-France nezvládl své emoce a ovlivněn nedávnými událostmi se velmi nevybíravě pustil do dvou muslimek, které jeho podnik navštívily.

„Teroristé jsou všichni muslimové a všichni muslimové jsou teroristé,“ hrubě pokřikuje na dvě ženy v šátcích. Jedna z muslimek se ohradila slovy, že nechce být obsluhována takovým rasistou. Muž místo toho, aby se omluvil za své nevhodné chování pokračuje dál, "Lidi, jako jste vy, tady nechci. Basta!“ A obě muslimky z restaurace vyhodil.

Celý incident byl natočen na video a umístěn na sociální sítě, kde se zvedla velká vlna nevole proti chování majitele restaurace. Obyvatelé městečka i samotný starosta jsou šokováni a muže za jeho slova odsuzují.

Když restauratér vychladl, údajně se omluvil za své chování a komentoval to, že jeho slova byla rychlejší než myšlenky a je to z toho důvodu, protože v loni při teroristickém útoku v pařížském klubu přišel o svého blízkého přítele. I přesto je majitel podniku vyšetřován kvůli diskriminaci.

Související články

Další články