Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Majitel otevřené restaurace Šeberák: Musel jsem se tomu postavit, hrají s námi nefér hru

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 7 fotografií
porušení nařízení
Čtvrteční policejní zásah v restauraci Šeberák v pražských Kunraticích má pokračování. Redakci eXtra se podařilo zastihnout přímo majitele zařízení Jakuba Olberta, který má teď jistě mnoho vysvětlování. Kromě toho, že k němu opět podle jeho slov dorazili policisté, vyráží do zařízení prý i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51).

Na Jakuba Olberta jsme měli několik dotazů, avšak rozhovor se musel odložit kvůli další návštěvě policistů. Stihli jsme se zeptat pouze na to, jak ho vůbec napadlo, že by otevřel ještě před tím, než to domluví a možná povolí samotná vláda.

„To je strašný, co, že vůbec někoho napadlo se tomu postavit,“ zasmál se zprvu pan Olbert. „Napadlo mě to, protože si myslím, že s námi hrají dlouhodobě nefér hru. A myslím si, že ti lidé, kteří o nás rozhodují, tak vůbec nemají představu o tom, co my prožíváme,“ vylíčil majitel Šeberáku.

Návštěva ministra Havlíčka

Než jsme se dostali ke druhému dotazu, tak nám pan Olbert oznámil, že opět dorazila policie.„Já tady mám zase Policii České republiky. Tak já to s nima jdu vyřešit, co tu vlastně dělají. On sem míří pan ministr Havlíček taky, tak si myslím, že tu bude trochu veselejc, ale uvidíme,“ povzdechl si Olbert.

K zásahu policie se nyní vyjádřil ministr zdravotnictví Jan Blatný, který si ho vyžádal. „Otevření restaurace Šeberák považuji za políček všem slušným lidem, kteří dodržují platná opatření a pomáhají nám tak bojovat se současnou epidemickou situací. Už včera jsem požádal hygienu a policii, aby konali. Znevažování nastavených pravidel není hrdinství,“ cituje ministerstvo zdravotnictví Blatného

Situaci sledujeme a budeme vás o ní průběžně informovat.

Související články

Další články