Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Mají tisíce ze sociálních dávek! V Česku se mezi hlupáky šíří rasistické žvásty

Ilustrační foto.
Možná jste na tuto lživou zprávu narazili i vy. Je to příběh o romské rodině, která má sociální dávky přes 50 tisíc korun. Rodina jde žádat o úvěr. Příběh má jednu vadu, není pravdivý. Kdo takové nesmysly může šířit?

Tento hoax se na českém internetu šíří minimálně od roku 2011. Nyní se příběh o bohaté romské rodině znovu objevil. Sdílí ho mnoho lidí. Našli jsme ho například u pana Eduarda Kuly, který se netají tím, že nemá rád Romy a migranty.

Nebezpečný hoax sdílí hlavně závistiví lidé. Dále ho šíří lidé, kteří mají pocit, že za jejich ubohé životy mohou Romové a nebo migranti. Jak se hoax šířil najdete například zde.

Ve vymyšleném příběhu se píše, že romská rodina přišla žádat o úvěr. Paní prý dostává na dávkách 45 000 korun a její manžel prý dostává 13 000 korun.

„Zeptala jsem se jí zda může příjem doložit a jakou pracovní pozici vykonává že bere přes 45 000. Odpověděla mi, že je na mateřské dovolené nikde nepracuje ani nepracovala. Předložila mi OFICIÁLNÍ papír ze sociálky, kde bylo zřejmé, že MĚSÍČNĚ má příjem ze sociálních dávek. 45 600 a výměr INVALIDNÍHO důchodu manžela na 13 700. Měla 5 nezletilých dětí, jedna dcera údajně špatně vidí, takže je od dětství v invalidním důchodu a pobírá přes 13 000. Vzpomněla jsem si na několik mediálně profláknutých případů, kdy se osamělá matka stará o zcela bezmocné dítě a pobírá od státu něco málo přes 5 000. Ať žije naše vláda,“ takový je text odporného hoaxu.

Odporný rasismus.

Nesdílejte podobné nesmysly. Podporujete tím zlo a rasismus. Kdo to sdílí, měl by si uvědomit, že si ničí karmu a ohrožuje klid v celé společnosti. Takovou věc sdílí hlavně nevzdělaní hlupáci a nebo lidé, které zaslepuje nenávist k minoritám.

Mohlo by vás zajímat

Další články