Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Mají k nám větší citovou vazbu kočky, nebo psi? Vědci to konečně rozlouskli

Tak co, páníčci, které zvířátko nás bezmezně miluje a kterému je
to jedno?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Majitelé koček a psů se věčně mezi sebou dohadují, který z domácích mazlíčků je lepší a proč. Pro některé jsou to zásadně kočky, pro jiné zase pejsci. Jak je to tedy ve skutečnosti?

Domácí mazlíčci k milovníkům zvířat neodmyslitelně patří už odjakživa. Zvířátka dokáží domov krásně zútulnit a mnohdy jsou nám lepším přítelem než člověk. Kdo si jednou pořídí domácího mazlíčka, už nemůže jinak.

Zvířátka jsou roztomilá,voňavá, hebká a vždy, když nám není do smíchu, nás rozveselí.

Co bychom si bez nich počali. Jak ale domácí mazlíčci vnímají nás, jaké city k nám chovají a je lepší pejsek, nebo kočička?

Vědci na to konečně kápli. Majitelé pejsků určitě zajásají. Je dokázáno, že pejsci stejně jako lidé dokážou produkovat hormon lásky oxytocin. Zatímco u koček dochází k vyplavování oxytocinu o dost méně.

Vědci se rozhodli hladinu tohoto hormonu změřit na zvířecích slinách při dovádění s majiteli.

Desítce psů a koček sliny odebrali a zjistili, že u pejsků vzrostla při hraní hladina oxytocinu o 57,2 %. U koček to bylo pouhých 12 %.

Z tohoto výzkumu je tedy nadmíru jasné to, co věděli už dávno všichni páníčci. Pejsci nás mají mnohem raději než kočky.

Taky nás mnohem více potřebují a svou láskou nám dokazují, že nás budou milovat navždy a nikdy nás neopustí. I když se občas na svého pejska rozzlobíte, nebude na vás naštvaný dlouho. Většinou to všichni chlupatí nezbedové jenom hrají, abyste se za chvíli přišli pomazlit.

Už jenom to jejich radostné vítání, když přijdeme domů, je názornou ukázkou toho, že nás opravdu bezmezně zbožňují.

Jejich lásku bychom jim měli každý den mnohonásobně oplácet. Vždyť tu s námi nebudou pořád. Tak ať už ten jejich krátký psí život stojí za to. Hýčkejte si je!

Mnohdy nám pejsci také mnohem více rozumějí, i když jsou to němé tváře. Pejsci jsou prostě nerozluční a věrní parťáci. Je také dokázáno, že svou přítomností pomáhají člověku z depresí a dokážou svou pozitivní energií působit léčivě na nemocné nebo postižené osoby.

Ne nadarmo je právě canisterapie tak oblíbenou.

Související články

Další články