Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Magnusek za Bastardy sklidil zdrcující hejty: S natáčením končím, šokoval režisér

+ Dalších 5 fotografií

Režisér Tomáš Magnusek (38) za svůj poslední film Bastardi: Reparát sklidil mnoho hejtů. Ačkoli se podle svých slov snímkem snažil pomoci romské komunitě, o níž jeho dílo do značné míry pojednává, nedočkal se od ní moc pochval. Spíš naopak, protože ji nevykresluje zrovna v nejlepším světle a podle kritiků Magnusek jen pomáhá vytvářet o ní negativní obraz. I proto v rozhovoru pro eXtra.cz prozradil, že to byl jeho poslední film a už teď se těší na důchod.

Tomáš Magnusek má za sebou již čtvrtý díl Bastardů, který bude nejspíš jeho posledním. Další pokračování už prý točit nehodlá, jak řekl v rozhovoru pro eXtra.cz. Není jasné, jestli za to mohou právě zmíněné hejty, které nyní režisér schytává na každém kroku, nebo je v tom jiný důvod. Nicméně v kině jeho poslední čtvrtý film Bastardi: Reparát udělal hezká čísla.

Z hejtů si režisér nic nedělá

"Jak od koho, určitě hejty dostávám. Lidé píšou, že jsem rasista, já určitě nepodám trestní oznámení, i když žádný rasista nejsem. A Zdeněk Godla, že je dement, to jsme taky četli. Ale čekal jsem to, ty hejty, to tak prostě je, no," řekl Tomáš pro eXtra.cz. Redakce ho zastihla na premiéře filmu Invalida, kam dorazil již se zmíněným hercem Zdeňkem Godlou. Oba v uplynulých týdnech schytali kritiku mimo jiné i ze strany romské veřejnosti. „Přesně kvůli takovýmhle filmům nás lidé berou jako opravdové bastardy,“ řekl portálu Expres představitel romské strany Roma Luma Marek Cavali a označil Godlu za dementa.

I právě proto už nejspíš Magnusek vzdal snahu v kontroverzní sérii pokračovat. "Za mě to jsou poslední Bastardi. Jste první, kdo to ví. Ta práva určitě prodám někomu jinému. Já už další Bastardy dělat nebudu. Je mi to líto, ale u některých lidí je to takový kolorit," svěřil se Magnusek, který si prý mezi Romy vytvořil kamarády. "Moje první profese byl romský pedagogický asistent, takže jsem jezdil do rodin a bojoval za to, aby ty děti chodily do školy. Takže tím pádem k tomu mám blízko," promluvil.

Nakonec dodal, že je nadšený z čísel, která film udělal v kinech. "Z kin mi hlásí, že jsme už ve čtvrtek vyhráli nad dvojkou Shazama. Že kolikrát mají na nás vyprodáno a na tu hollywoodskou novinku je sotva dvacet lidí v sále," řekl nedávno v jiném rozhovoru pro eXtra.cz.

Příští rok důchod a poté cestování

S natáčením Bastardů sice končí, ale také něco nového začíná. Tomáš dále řekl, že příští rok půjde do důchodu a vrhne se na cestování. "Já půjdu příští rok do penze a budu cestovat, dokud ten svět stojí, a budu teď chvíli odpočívat, protože jsem si za těch třináct let užil dost. Když na to nebudou peníze, prodám žaludek, ten je obrovský," usmál se Magnusek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy