Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Magistrát tvrdí, že novoroční ohňostroj stojí moc peněz. Náhradní akce je ještě dražší

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Špatné kalkulace
Když Praha oznámila, že místo novoročního ohňostroje uspořádá videomapping na budovu Národního muzea, spoustu obyvatel metropole to rozlítilo. Primátor Zdeněk Hřib v lednu pronesl, že je novoroční ohňostroj příliš nákladný. Jenže videomapping vyjde na mnohem větší částku.

Magistrát letos oznámil zrušení novoročního ohňostroje, který měl 30 let dlouhou tradici. Nyní je však veliká naděje, že se Pražané pyrotechnické show přeci jen dočkají. Spolek Ohňostroj pro Prahu na ni vybírá peníze a Praha 2 se rozhodla ji zaštítit. Když se tedy podaří vybrat dostatek financí, novoroční ohňostroj bude odpálen od bastionu v parku Folimanka a dostane název Praha Božská na památku Karla Gotta (80).

Peníze mohou lidé posílat na transparentní účet. Z potřebného milionu se zatím podařilo vybrat 72 tisíc korun. V případě, že se nepodaří potřebnou částku vybrat, jsou prý organizátoři připraveni financovat ho z vlastních kapes.

Blesk přišel s informací, že pražský primátor Zdeněk Hřib letos v lednu kritizoval tehdejší vedení města, protože novoroční ohňostroj vyšel na moc peněz. Pyrotechnická show tehdy stála 2,06 milionu korun. „Rádi bychom zvolili šetrnější variantu jak s ohledem na rozpočet, tak s ohledem na životní prostředí,“ pronesl v lednu Hřib.

A tak byla magistrátem zvolena jiná možnost, a to videomapping. Jenže takový videomapping vyjde město na víc peněz než ohňostroj. Videomapping promítaný na budovu Muzea na Václavském náměstí přišel magistrát na 2,41 milionu korun. Což je o 351 tisíc korun dražší oproti novoroční pyrotechnické show.

Související články

Další články