Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Magistrát zrušil novoroční ohňostroj. Náhradní videomapping veřejnost nepřijala

+ Dalších 12 fotografií
praha slaví
AKTUALIZUJEME: Kolem tradičního novoročního ohňostroje byla v Praze poměrně bouřlivá diskuze. Magistrát ohňostroj bojkotuje s tím, že pyrotechnika je proti moderním ekologickým standardům. Místo ohňostroje nabídl magistrát tzv. videomapping. Pražané ale hru světel s nadšením nepřijali. Malý ohňostroj si udělala alespoň městská část Praha 2.

Pražský magistrát oznámil, že ohňostroj je přežitek, který odporuje ekologickým standardům. Pyrotechniky se navíc bojí domácí mazlíčci. Magistrát proto ohňostroj nahradil tzv. videomappingem.

Organizátoři video promítali na budovu Národního muzea. My, Praha - tak se projekt jmenoval. Jenže veřejnost je zklamaná. Po skončení videomappingu se ozval jen velmi slabý potlesk. Celou akci pak většina diskutujících ostře kritizovala na sociálních sítích.

"Pražané, příští rok přijeďte k nám do Ostravy. Tady se příchod nového roku opravdu slavil," píše na Facebooku muž s přezdívkou Morfeus. "Oslava nového roku totální nuda. Byl to trapas," píše pan Libor.

"Jeden z nejhorších videomappingů, co jsem viděl. Když už tak se na tom mohly promítat silvestrovské ohňostrojové efekty jako v jiných zemích a ne kytičky a rybičky ve třech barvách. Vypadá to jak diskotéka z 90. let," vysmál se autorům projekce pan Miroslav.

Ohňostroj byl ošizený

Pražané ale nakonec stejně ohňostroj viděli. Zajistil ho spolek Ohňostroj pro Prahu a záštitu udělila městská část Praha 2. Ohňostroj nesl název Praha Božská a byl věnován památce zesnulého zpěváka Karla Gotta. Ale byl to jen takový malý ohňostroj.

Podívejte se na záznam

Nejlepší fotky z videomappingu najdete ve fotogalerii.

Jak probíhal malý ohňostroj za zpěvu Karla Gotta? Podívejte se na záznam zde

Související články

Další články