Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Magistrát chce povolit taxikářům zvýšit cenu: Kolik si možná připlatíte?

Zdroj: pixabay.com
zvyšování ceny
Magistrát chce po 13 letech povolit taxikářům zvýšit cenu za kilometr, s tím však nesouhlasí zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). Nejvíce jim vadí, že návrh nebyl projednán v koalici.

"Máme s tím velký problém a klub Spojených sil s návrhem nesouhlasí. Nechceme další omezování alternativní přepravy. Návrh nebyl navíc projednán v koalici a tento postup se nám nelíbí," řekl Aktuálně.cz Jiří Pospíšil

Po třináct letech chce magistrát povolit taxikářům zvýšit cenu za kilometr o osm korun na 36 korun, nástupní sazbu o 20 korun na 60 korun . A minuta čekání se má zvednou o korunu, tedy na 7 korun.

Zastupitelům Spojených sil pro Prahu také vadí, že vyhláška se řeší ve chvíli, kdy sněmovna projednává novelu zákona o silniční dopravě. "Na ceny se nesahalo zhruba 13 let a nechali jsme na odboru cen a poplatků přepočítat, jak by měla adekvátně vypadat cena taxislužby. Podle toho jsme nařízení udělali," řekl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr.

"Městská rada by se novelou mohla zabývat kolem konce prázdnin. Termín je však vzhledem k letním prázdninám obtížné odhadnout," dodal mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Související články

Další články