Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

Magický SUPERMĚSÍC: NEJVĚTŠÍ ÚPLNĚK letošního roku přinese BOLEST

+ Další 3 fotografie
astro
Během úterního večera bude možné na obloze pozorovat velmi vzácný astronomický úkaz, tzv. superměsíc. Už v 16:53 hodin nás čeká největší úplněk tohoto roku. Jak si ho co nejlépe vychutnat a jaký bude mít takový úplněk vliv na organismus?

Nenechte si ujít SUPERÚPLNĚK

V úterý 19. února se Měsíc ocitne jen 356 761 kilometrů od Země. Jako superměsíc označujeme úplněk či nov nastávající poblíž tzv. perigea, což je bod lunární dráhy, v němž se náš souputník nachází k Zemi nejblíž. Vzhledem k poměrně vysoké výstřednosti své trajektorie se může Měsíc v perigeu k naší planetě přiblížit až na 356 400 km. Na jeho pozorování nepotřebujete žádné speciální nástroje, jen trochu štěstí. Takzvaný superměsíc bude k vidění celou noc. V plné fázi ovšem bude kolem jedenácté hodiny večer středoevropského času. Aby byl jev kvalifikován jako superúplněk, musí být Měsíc v bodě, kdy je nejblíže Zemi, a zároveň musí být v úplňku. Superměsíc nemá pouze magické vzezření, ale také reálně ovlivňuje některé zemské jevy. Například přílivy bývají mohutnější. Hladina moří a oceánů se tak může zvýšit i o několik centimetrů.

SUPERMĚSÍC vaše emoce umocní

Je známo, že během úplňku jsou lidé citlivější, víc podléhají emocím. Superměsíc tyto projevy ještě umocní. Rozhodování nebo důležité verdikty proto raději odložte na jindy. Pozor si také dejte na agresivní projevy a nepřiměřené reakce. Podle lunárního kalendáře byste si v den superměsíce měli dát pozor na zubní prohlídky a neměli byste podstupovat lékařské zákroky. Naopak, zajděte si na depilaci, prý je při úplňku méně bolestivá. Zřejmě také nebudete moci usnout, ale když už usnete a bude se vám něco zdát, při superúplňku se to vyplní.

Vliv superluny na vaše zdraví

Jak se ukázalo, vliv superměsíce na člověka je okamžitý. U některých jedinců je tento účinek velmi nevýznamný, jiní mohou mít dokonce zdravotní problémy. Obecně může superměsíc způsobit následující nepříjemné příznaky: bolesti hlavy, ospalost, slabost, apatie, nevolnost a zvracení. Vzhledem k tomu, že emoční stav větší poloviny lidstva je v těchto dnech trochu nevyvážený, stojí za to vzdát se alkoholu. Je žádoucí vyhnout se konfliktním situacím obecně. Období superměsíce je plné tajemství a hádanek a dokud je nevyřešíte, nebudete moci klidně tolerovat tento unikátní jev.

A tady si vyzkoušejte, co tarotové karty říkají o vaší karmické energii. Třeba zjistíte, co stojí v cestě vašemu snu!

Mohlo by vás zajímat

Další články