Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Magický modrý Měsíc už klepe na dveře. Co se vám může stát?

Blue Moon vám možná nedá spát. Doslova.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Takzvaný modrý Měsíc je velmi vzácný. Mějte na paměti, že toto už je druhý úplněk, který můžeme spatřit na obloze v jednom a tom samém měsíci. Vliv Měsíce může někdy způsobovat i nespavost nebo špatnou náladu, tak si nezapomeňte koupit čokoládu, až budete poslední den v lednu koukat na oblohu.

Jednatřicátého ledna spatříme na noční obloze takzvaný Blue Moon. Je to již druhý úplněk, který za tento měsíc zažijeme. První, který jsme mohli spatřit, byl superměsíc. Někdy se může stát, že onen modrý Měsíc je skutečně modře zbarvený, ale musí tomu být uzpůsobeny podmínky na obloze. Modrému zbarvení pomůžou jisté velikosti částic prachu nebo kouře, píše web Earthsky. Navzdory svému názvu je modrý Měsíc zbarvený většinou do červena.

Lidé citlivější na spánek to budou mít složité. Úplněk totiž ovlivňuje jeho kvalitu. Může se vám snadno stát, že nezamhouříte oka, což byste jistě nechtěli. Náladu mít můžete po probdělé noci jako na houpačce, tak bacha na to. Nikdo doma nechce mít protivu.Dne 31. ledna to bude poprvé za 150 let, kdy se úplněk kryje se zatměním. Sledovat ho budete moci odkudkoli, tak si ho nenechte ujít. Ten pohled určitě bude stát za to.

Související články

Další články