Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Magdalénka má nejtěžší formu dětské mozkové obrny: Pomoci jí může každý z vás

Magdalénka má nejtěžší formu dětské mozkové obrny.
Motorkáři Droužkovice pořádají pod hlavičkou „Bav se a pomáhej“ již šestým rokem kulturní a společenskou benefiční akci s názvem „ 6. Vyjížďka pro Matýska“, která je spojena se spanilou jízdou motorkářů, koncertním vystoupením řady kapel z celé České republiky a dále také doprovodným programem jak pro děti tak i dospělé. Naše pomoc bude i letos zaměřena na Magdalénku Krebnerovou, Magdalenku Kerlikovou a tradičně také na Matýska Reinelta.

Letošní ročník se koná ve dnech 31.8. – 2.9.2018 v Drou­žkovicích u Chomutova v areálu zdejšího koupaliště a vystoupí zde mimo jiné kapely Abdera, The Scoffers, Fat Bat, Rimortis, Aliance Rock, Fénix, Kabát band CV, Kreyson official revival a Covers for Lovers.

Účelem naší akce je informovat veřejnost o závažnosti onemocnění našich malých krajanů, o podpoře solidarity zdravých s nemocnými. Veškerý výtěžek z šestého ročníku naší akce bude věnován výše zmíněným nemocným dětem.

  • ** Příběh Magdalenky Kerlikové**

Magdalenka se narodila 18.01.2009. Bo­hužel, na svět moc pospíchala a narodila se o 2,5 měsíce dříve, ve 30.týdnu. Vážila pouhých 1250g. Vše se vyvíjelo dobře, neměla žádné větší komplikace, ale asi po třech týdnech bylo rodičům sděleno, že Magdalenka prodělala periventrikulární leukomalacii (lidově řečeno mrtvice, rozpad mozkové kůry) II. až III. Stupně, které budou mít celoživotní následky.

Magdalenky diagnózy zní: nejtěžší forma dětské mozkové obrny, spastická kvadruparéza (postižení všech čtyř končetin), strabismus, oční vada CVI (Magdalenka nedovede správně vnímat prostor, vztahy v prostoru a má nedostatečně rozvinutou koordinaci zraku a motorické činnosti ruky), sekundární epilepsie a opožděný psychomotoric­ký vývoj.

Ve svých 9 letech nechodí, neleze ani nesedí. Zatím se jen přetáčí na bok a na bříško a snaží se plazit. Přesto je velmi vnímavá, trpělivá, zvědavá, plná optimismu, ale především to je velký smíšek a bojovník. Má ráda společnost, zajímají jí nové a pro ni neznámé věci a ráda se jim i učí. Již chodí i do školy a je v ní moc spokojená a šikovná.

Péče o ní vyžaduje mnoho energie a trpělivosti. V současnosti je Magdalenka po operaci (má uvolněné postižené svaly od spasmů), a nyní je potřeba intenzivní rehabilitace, aby byl efekt operace co největší a mohlo dojít ke zlepšení hybných funkcí a vzniku nových pohybových návyků.

Aby rodina mohla intenzivně rehabilitovat, musí řadu rehabilitací platit ze svého, protože je pojišťovny neproplácí. Stejně tak je to i s rehabilitačními a kompenzačními pomůckami, které pojišťovny neproplácí nebo je na nich obrovský doplatek.

Rodina by ráda Magdalence pořídila speciální kočárek Delichon Delta, který by Majdince sloužil až do dospělosti. Je pohodlný na sezení a je i mnohem lehčí pro manipulaci do schodů, váží jen 14 kg. Je ideální na procházky i do přírody (má střechu proti větru a slunci, pláštěnku), lehce se skládá. Tento kočár se však nevyrábí u nás, je dostupný ve Velké Británii a i s doplňky pro Magdalenku vyjde kolem 70 tis. (tolik bohužel stojí skoro všechny kočárky pro lidi s těžkým hendikepem.

Mohlo by vás zajímat

Další články