Oběma bylo 27 let. On byl novinářem, ona milovala archeologii. Oba byli zavražděni a slovenská veřejnost se ptá, komu tak moc vadili, že na ně poslal vraha.

Martina Kušnírová byla v pátek pohřbena v obci Gregorovce. Nad její rakví zazněl drsný vzkaz pro slovenského premiéra Fica – psali jsme zde. Nikdo z politiků na její pohřeb nedorazil.

Ján Kuciak bude pochován v sobotu v Štiavniku u Bytče na severozápadě Slovenska. Také se nepředpokládá, že na jeho pohřeb dojde někdo ze strany Smer, o které Kuciak psal.

Vyšetřování vraždy dvou mladých lidí vázne. Policie stále neví, proč museli zemřít. Kuciak psal o napojení italské mafie na premiéra Fica. Slovenská policie na konci týdne několik italských podnikatelů zadržela. Našli u nich legálně držené zbraně. V sobotu brzy ráno ale byli italští podnikatelé propuštěni na svobodu.

Vražda dvou lidí má politický přesah. Kuciak psal, že premiér je přes svou asistentku Márii Troškovou napojen na italské mafiány. Opozice a část veřejnosti volá po tom, aby Robert Fico rezignoval. Položit funkce mají také ministr vnitra Robert Kaliňák a policejní prezident Tibor Gašpar.