Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Mafiánská vražda: Slovensko pohřbí Jána Kuciaka. Proč nemůže spočinout vedle své lásky Martiny?

Je to obrovská tragédie. Slovensko se ptá, kdo je zavraždil.
Zdroj: topky.sk / Jan Zemiar
+ Dalších 36 fotografií
Plánovali svatbu a společný život. Spolu rekonstruovali dům, ve kterém byli zavražděni. Po smrti ale spolu nebudou. Novináře Jána Kuciaka jeho rodina pohřbí v Štiavniku u Bytče na severozápadě Slovenska. Jeho snoubenka Martina Kušnírová byla v pátek pohřbena v obci Gregorovce.

Oběma bylo 27 let. On byl novinářem, ona milovala archeologii. Oba byli zavražděni a slovenská veřejnost se ptá, komu tak moc vadili, že na ně poslal vraha.

Martina Kušnírová byla v pátek pohřbena v obci Gregorovce. Nad její rakví zazněl drsný vzkaz pro slovenského premiéra Fica – psali jsme zde. Nikdo z politiků na její pohřeb nedorazil.

Ján Kuciak bude pochován v sobotu v Štiavniku u Bytče na severozápadě Slovenska. Také se nepředpokládá, že na jeho pohřeb dojde někdo ze strany Smer, o které Kuciak psal.

Vyšetřování vraždy dvou mladých lidí vázne. Policie stále neví, proč museli zemřít. Kuciak psal o napojení italské mafie na premiéra Fica. Slovenská policie na konci týdne několik italských podnikatelů zadržela. Našli u nich legálně držené zbraně. V sobotu brzy ráno ale byli italští podnikatelé propuštěni na svobodu.

Vražda dvou lidí má politický přesah. Kuciak psal, že premiér je přes svou asistentku Márii Troškovou napojen na italské mafiány. Opozice a část veřejnosti volá po tom, aby Robert Fico rezignoval. Položit funkce mají také ministr vnitra Robert Kaliňák a policejní prezident Tibor Gašpar.

Související články

Další články